Trwa ładowanie...
warszawa

Szklany biurowiec zamiast domu handlowego Sezam

W miejscu czteropiętrowego Sezamu przy ul. Marszałkowskiej stanie ośmiopiętrowy biurowiec. Peerelowski budynek z pierwszym polskim McDonaldem zastąpi nowoczesny wysokościowiec z podwieszeniami i wykuszami.

Share
Szklany biurowiec zamiast domu handlowego Sezam
Źródło: WP.PL
d2t6p17

Należący do WSS Społem Śródmieście dom handlowy Sezam wymaga kapitalnego remontu. Oddany do użytku w 1969 r. ma wiele mankamentów funkcjonalnych, dlatego już trzy lata temu konserwator zabytków zaproponował jego zburzenie i zastąpienie nowym obiektem.

Od tego czasu trwały spory o koncepcje projektowe. Urzędnicy i mieszkańcy sąsiadującego z Sezamem bloku przy ul. Moniuszki krytykowali proponowany przez deweloperów 120-metrowy wieżowiec.

d2t6p17

Obecna koncepcja architektów przewiduje budowę 41-metrowego budynku. Biurowiec będzie miał przeszkloną fasadę z nadwieszeniami i wykuszami, które sprawią, że front budynku ułoży się w literę S. Na parterze wysokościowca projektanci przewidzieli miejsce na sklepy, a w podziemiach parking na sto samochodów.

Biurowiec ma być pierwszym budynkiem, który stanie przy przecięciu dwóch linii metra. Architekci chcieliby, żeby jedno z wyjść ze stacji było wyprowadzone we wnętrzu budynku.

Deweloper czeka na określenie warunków zabudowy. Miasto może wydać je za kilka miesięcy. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na początek przyszłego roku. Ma być połączone z budową drugiej linii metra.

d2t6p17

Podziel się opinią

Share
d2t6p17
d2t6p17