Szkolenia przestojowe

Rząd apeluje, by pracownicy wykorzystali czas przestoju na podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych.

Szkolenia przestojowe

Rząd apeluje, by pracownicy wykorzystali czas przestoju na podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych - podaje "Rzeczpospolita".

Pracownicy za zgodą szefa będą mogli zapisać się na studia podyplomowe lub na kursy. Pod jednym warunkiem! Wybrany kierunek powinien być uzasadniony obecnymi lub przyszłymi potrzebami pracodawcy.

Na kursy refundowane będą mogły liczyć firmy, w których działa fundusz szkoleniowy. Do jego prowadzenia zachęca propozycja, aby wpłaty na fundusz szkoleniowy obciążały koszty działalności pracodawców już w chwili dokonania wpłaty, a nie dopiero w momencie wydatkowania środków zgromadzonych w tym funduszu – informuje "Rzeczpospolita".

Firma wprowadzająca przestój będzie mogła liczyć na dodatkowe świadczenia dla swoich pracowników w wysokości zasiłku dla bezrobotnych. Natomiast jeżeli przedsiębiorstwo ograniczy czas pracy i wynagrodzenie o połowę, pracownicy dostaną dodatkowo około 70 proc. zasiłku dla bezrobotnych.

Świadczenia będzie można otrzymywać maksymalnie pół roku. Pracownik nie otrzyma za czas przestoju jednocześnie refundowanego przestojowego i stypendium, gdy zdecyduje się na kurs lub studia.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)