Trwa ładowanie...
dc62is2
dc62is2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szwajcaria/ Złoty patek z lat 30. poszedł za 24 mln dolarów

Złoty zegarek kieszonkowy słynnej zegarmistrzowskiej firmy Patek Philippe zrobiony na zamówienie nowojorskiego bankiera z początku lat 30. został we wtorek sprzedany na aukcji w Genewie za 24 mln dolarów, ustanawiając nowy rekord - poinformował dom Sotheby's.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dc62is2

Według domu aukcyjnego poprzedni rekord ceny zapłaconej za ten sam zegarek - 11 mln dolarów - padł 15 lat temu.

Sprzedany we wtorek patek należał do bankiera Henry'ego Gravesa, który zamówił go w szwajcarskiej firmie, chcąc mieć najbardziej skomplikowany zegarek na świecie. Nazwisk sprzedającego i kupującego nie ujawniono.

Zegarek Henry'ego Gravesa zapewnił sobie niekwestionowany status najdroższego na świecie zegarka - podał dom Sotheby's.

Sprzedano w nim we wtorek na aukcji 368 zegarków zegarków na łączną kwotę 47 mln dolarów.

dc62is2

Podziel się opinią

Share
dc62is2
dc62is2