Trwa ładowanie...
d1ljqy1

Szydło: jesteśmy otwarci na współpracę z biznesem (krótka)

Dla polskiego rządu gospodarka jest priorytetem - zadeklarowała premier Beata Szydło w Katowicach, na rozpoczęciu Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Będziemy otwarci na współpracę z biznesem; chcemy budować markę Polski - dodała.

Share
d1ljqy1

Szydło podkreśliła, że Śląsk kojarzy się z gospodarką. "Jeżeli myślimy w Polsce o gospodarce, to najczęściej przywołujemy Śląsk jako ten region, który był tym miejscem, w którym był dobry klimat dla gospodarki, w którym gospodarka się rozwijała" - zaznaczyła.

Premier dodała, że trzeba myśleć, co zrobić, żeby Śląsk, który - jak powiedziała - był przez wiele lat eksploatowany, obecnie był zabezpieczony.

Szydło podkreśliła, że trzeba pomóc Śląskowi, tam gdzie pomoc jest potrzebna i "dać impuls dla rozwoju Śląska". "Jeżeli będzie silny gospodarczo Śląsk, będzie się rozwijała gospodarczo Polska" - oceniła.

Podkreśliła, że rząd przyjął ustawę metropolitalną, która trafi do Sejmu. Jej zdaniem ten projekt jest dedykowany przede wszystkim Śląskowi. Dodała, że jej rząd chce, aby na Śląsku rozwijał się nowoczesny przemysł, w tym nowoczesne górnictwo.

d1ljqy1

"Dla polskiego rządu gospodarka jest priorytetem. (...) To jest deklaracja rzeczywista, faktyczna" - zapewniła premier. Jak powiedziała, jej słowa są poparte przedsięwzięciami rządu. W tym kontekście wymieniła m.in. plan rozwoju przygotowywany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Mamy ambicję - mówiła Szydło - budowania silnej polskiej gospodarki, która będzie liczyła się w Europie i na świecie.

Premier zadeklarowała, że jej rząd chce wspierać tych, którzy są kreatywni, którzy widzą dla siebie szansę. "Będziemy otwarci na rozmowę i dyskusję, będziemy otwarci na współpracę z biznesem. To jest potrzebne dzisiaj Polsce. Chcemy budować markę Polski" - mówiła Szydło.

d1ljqy1

Podziel się opinią

Share
d1ljqy1
d1ljqy1