Trwa ładowanie...
d3okhib
07-09-2016 11:10

Szydło: musimy stawiać na innowacyjność, kreatywność i młodość (krótka)

Premier Beata Szydło podkreśliła w środę podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, że Polska musi stawiać na innowacyjność, kreatywność, naukę i młodość. Dodała, że nowe technologie powinny być obecne również w tradycyjnych gałęziach przemysłu, jak np. górnictwo.

d3okhib
d3okhib

Premier wzięła udział w panelu poświęconemu startupom. Przypomniała, że za rozwój w jej rządzie odpowiada wicepremier Mateusz Morawiecki. "Oboje zdajemy sobie sprawę z tego, że jeżeli chcemy, żeby Polska się rozwijała, żeby była konkurencyjna, żeby była w awangardzie rozwoju nie tylko Europy, ale i świata, a to jest nasz cel (...), to musimy stawiać właśnie na innowacyjność, musimy stawiać na kreatywność, musimy stawiać na rozwój, naukę, badania i przede wszystkim na młodość - zarówno tę odnoszącą się zarówno do wieku kalendarzowego, jak i młodość w spojrzeniu na świat" - podkreśliła premier Szydło.

Dodała, że Polska jest w sytuacji, w której może konkurować z najlepszymi na świecie kiedy będzie lepsza od nich, będzie miała lepsze pomysły. "Możemy być od nich lepsi poprzez nasze właśnie pomysły, kreatywność i klimat dla biznesu" - oceniła szefowa polskiego rządu.

Podkreśliła, że Plan odpowiedzialnego rozwoju, który przygotował Morawiecki, jest planem wielopłaszczyznowym, dotyczy różnych obszarów i dziedzin. Poświęcony jest zarówno rozwojowi tradycyjnych, jak i najnowocześniejszych przemysłów.

"Wszystko spina słowo rozwój, bo nawet jeżeli dzisiaj mówimy o górnictwie - bardzo tradycyjnej gałęzi przemysłu - to chcemy, żeby to było górnictwo oparte na nowoczesnych technologiach" - powiedziała Szydło.

d3okhib

Dodała, że nowoczesne technologie powinny być także obecne w innych tradycyjnych gałęziach przemysłu. "To jest nasza przyszłość, to nie jest ani łatwe, ani nie będzie też działo się bardzo szybko" - zaznaczyła. Przypomniała, że działania w tym kierunku już zostały podjęte.

Premier tłumaczyła, że rolą rządu jest stwarzanie warunków dla startupów oraz pomoc w "wychodzeniu na zewnątrz" z projektami. "Jesteśmy zainteresowani tym, żeby wprowadzać wasze projekty, wasze pomysły do różnych obszarów, którymi zarządza państwo" - powiedziała Szydło.

d3okhib
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3okhib