Trwa ładowanie...
d18uxyi
29-09-2016 13:30

Szydło: nie będę dziś zdradzać nazwisk ministrów, którzy tworzą KERM (krótka10 )

Nie będę dzisiaj zdradzać nazwisk ministrów, którzy tworzą Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło. Przypomniała, że w piątek jest pierwsze posiedzenie Komitetu.

d18uxyi

"Nie będę dzisiaj zdradzać nazwisk ministrów, którzy tworzą komitet ekonomiczny. Jutro jest pierwsze posiedzenie. Będziemy rozmawiać nie tylko o tym, kto w tym komitecie jest, ale przede wszystkim o planach (...)" - powiedziała premier Szydło podczas wspólnej konferencji prasowej z wicepremierem Mateuszem Morawieckim, który stanie na czele KERM.

"Stawiamy sobie konkretne terminy realizacji tych celów, po to żeby móc ten proces rozwoju (...) weryfikować i udoskonalać" - dodała.

Pytany o sposób ułożenia pracy w resortach rozwoju i finansów, który objął, wicepremier Morawiecki powiedział, że "to jest unia personalna, a nie instytucjonalna" To są dwa osobne ministerstwa - zaznaczył.

Morawiecki zobowiązał się także do ułożenia relacji "między fiskusem, a przedsiębiorcami w kontekście zmiany interpretacji, która wpływa na obciążenie podatkiem np. na 5 lat wstecz". "Chcę zobowiązać się do tego, żeby od początku roku takie sytuacje nie miały miejsca. Żeby była instytucja interpretacji, tak wdrożona, żeby przedsiębiorca miał pewność wobec prawa (...) i żeby nie obawiał się, że zostanie wstecz, na 5 lat do tyłu, obciążony jakimikolwiek kosztami czy jakimikolwiek opłatami" - wyjaśnił.

d18uxyi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18uxyi