Trwa ładowanie...
d4dcu6x

Szydło: Program 500+ będzie miał zapewnione finansowanie w kolejnych latach

Warszawa, 31.03.2016 (ISBnews) - Program 500+ ma zapewnione finansowanie w tegorocznym budżecie, ale środki na jego realizacje będą także zabezpieczone w kolejnych latach, uważa premier Beata Szydło.

Share
d4dcu6x

"Jesteśmy przygotowani na to, by program miał bezpieczne finansowanie. Oczywiście, w tym roku pieniądze są zabezpieczone w budżecie. W przyszłym roku - jestem również spokojna o to, że te pieniądze będą zabezpieczone" - powiedziała Szydło w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Podkreśliła, że "finansowanie programu 500+ jest bezpieczne, zabezpieczone i w następnych latach będzie również bezpiecznie przebiegało".

"Proszę zwrócić uwagę, że pieniądze, które zostaną wypłacone w ramach tego programu - ponad 17 mld zł w tym roku - trafią na rynek w Polsce. One zasilą również polską gospodarkę, dlatego mówimy również o Gospodarce+" - wskazała premier.

Spodziewa się ona, że będą wyższe wpływy podatkowe, a dzięki planowanemu programowi mieszkaniowemu nastąpi jeszcze większy napływ gotówki na rynek, co oznacza, że polska gospodarka dostanie dodatkowego impulsu. "To będzie przecież wpływało na to, że będą również większe wpływy podatkowe do budżetu" - powiedziała.

d4dcu6x

Premier dodała, że zmiany będą wprowadzane stopniowo w trakcie kadencji, a obecnie rząd skupia się na odbudowie strony dochodowej budżetu, stąd projekty dotyczące podatków.

"Minister finansów pracuje w tej chwili nad uszczelnianiem systemu podatkowego, wprowadzamy nowe podatki: od instytucji finansowych, od banków i od hipermarketów. I wszystko wskazuje na to, biorąc pod uwagę analizy wpływów podatkowych w tym roku, że te zmiany, które wprowadza pan minister Szałamacha idą w dobrym kierunku" - stwierdziła Szydło.

Wsparciem w ramach tego programu objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają 500 zł na 3,7 mln dzieci. Roczny koszt to 22 mld zł, przy czym w 2016 r. będzie to 17 mld zł.

(ISBnews)

d4dcu6x

Podziel się opinią

Share
d4dcu6x
d4dcu6x