Trwa ładowanie...
d4m0n94

Szydło: Program 500+ będzie realizowany od kwietnia 2016 r.

Warszawa, 22.12.2015 (ISBnews) - Rządowy program 500+ będzie realizowany zgodnie z wcześniejszymi założeniami, tj. ruszy w kwietniu przyszłego roku, poinformowała premier Beata Szydło.

Share
d4m0n94

"Wierzę, że ten program będzie realizowany od 1 kwietnia, dlatego że tak przygotowaliśmy mapę drogową. Zgodnie z tymi założeniami, to właśnie kwiecień jest tym terminem, od którego program zostanie zrealizowany. Póki co, mogę powiedzieć, że wszystko przebiega zgodnie z naszym założonym planem, tzn. że te terminy, które były przez nas przyjęte, są wypełniane" - powiedziała premier w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Podkreśliła, że jest to ustawa, która da również zastrzyk polskiej gospodarce.

"Te pieniądze, które polskie rodziny otrzymają, trafią na rynek, będą wyższe z podatku VAT do budżetu. To jest systemowy projekt, którego podstawowe założenie to wspierać polskie rodziny, ale nie zapominajmy też o tym wymiarze gospodarczym" - powiedziała Szydło.

d4m0n94

Według obecnych planów, 500 zł na dziecko nie będzie wliczane do dochodu, ale czas teraz na wypowiedzenie się strony społecznej, a słyszymy różne opinie na ten temat, podkreśliła.

Powtórzyła, że także polskie rodziny, które wyjechały z Polski dlatego, że nie miały tutaj pracy i wystarczających dochodów (a których część często pozostała w kraju) też otrzymają taką pomoc, pod warunkiem - jak podkreśliła - że nie korzystają z podobnych programach w krajach swojego pobytu.

Wczoraj wicepremier Mateusz Morawiecki powiedział, że Program 500+ ruszy na pewno w II kw. 2016 r., natomiast decyzję o tym, czy będzie to 1 kwietnia czy 1 maja podejmie premier Beata Szydło.

1 grudnia Rada Ministrów przyjęła "mapę drogową" dotyczącą prac nad programem Rodzina 500+ i - jak informowała wówczas premier - liczy, że rozwiązanie to wejdzie w życie w kwietniu przyszłego roku.

Roczny koszt świadczeń (500 zł na dziecko) to 22 mld zł, przy czym w 2016 r. będzie to 16 mld zł, jak podała wówczas minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

(ISBnews)

d4m0n94

Podziel się opinią

Share
d4m0n94
d4m0n94