Trwa ładowanie...
d45hu2p
d45hu2p

Szydło: program 500+ będzie uruchomiony najpóźniej w kwietniu (krótka)

Program 500+ będzie uruchomiony najpóźniej w kwietniu - zadeklarowała premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu rządu, przedstawiając harmonogram prac nad projektem dodatków na dzieci.
Share
d45hu2p

Jak powiedziała, "mapa drogowa programu 500+", czyli harmonogram prac nad projektem ustawy, został we wtorek przyjęty przez Radę Ministrów.

"Drugie posiedzenie Rady Ministrów - przyjęty jest program Rodzina 500+; został skierowany do uzgodnień międzyresortowych. Dajemy sobie na te uzgodnienia 20 dni. 21 grudnia mija formalny termin uzgodnień międzyresortowych i wówczas kierujemy projekt do konsultacji w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego i do konsultacji społecznych" - mówiła. Jak podkreśliła, rząd chce, by program był bardzo szeroko konsultowany.

"Czekamy na każdy głos, każdą opinię w tej sprawie" - zadeklarowała.

d45hu2p

Według Szydło konsultacje społeczne zakończą się 21 stycznia.

"28 stycznia projekt zostanie przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów. Do 2 lutego przyjmujemy ustawę przez Radę Ministrów i projekt ustawy kierowany jest do prac parlamentarnych. I od 9 lutego zakładamy, że będą trwały prace w parlamencie - około 4 tygodni" - opisywała. Jak powiedziała, po podpisaniu przez prezydenta ustawy, "najpóźniej w kwietniu" program zostanie uruchomiony i zacznie się zbieranie aplikacji i wypłata środków.

"Chcemy, żeby to był program dobry, żeby był skuteczny, żeby był wykorzystywany z korzyścią dla polskich rodzin. I mamy nadzieję, że nie tylko będzie wspierał rodziny, ale że więcej dzieci w Polsce będzie się rodziło" - powiedziała premier.

d45hu2p

Podziel się opinią

Share
d45hu2p
d45hu2p