Trwa ładowanie...
d2a4pst
d2a4pst

Szydło: w ramach programu mieszkanie plus także premie na remonty lub budowę domu (krótka3)

Stwarzamy możliwość, ażeby powstały tzw. subkonta mieszkaniowe, na które Polacy będą odkładali swoje oszczędności z przeznaczeniem na remont mieszkania, czy wybudowanie prywatnego domu - mówiła premier Beata Szydło, przedstawiając w piątek program mieszkanie plus.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2a4pst

Oprócz głównego celu, jakim jest budowa tańszych mieszkań, program mieszkanie plus ma także dwa inne filary.

"Drugim elementem tego programu mieszkaniowego, który państwu dzisiaj prezentujemy, programu mieszkanie plus, jest wsparcie budownictwa społecznego" - powiedziała premier.

Jak dodała, trzecim, "bardzo ważnym i atrakcyjnym filarem" programu mieszkanie plus jest wspieranie przez państwo oszczędzania na remont lub budowę prywatnego domu.

d2a4pst

"Bardzo często jest tak, że ktoś już ma mieszkanie, ale nie stać go np. na remont tego mieszkania albo chce wybudować dom. I też ma problem, bo nie ma w tej chwili na to wystarczających środków, a nie chce brać kredytów albo nie ma szans na uzyskanie kredytu. Stwarzamy możliwość, ażeby powstały tzw. subkonta mieszkaniowe, na które Polacy będą odkładali swoje oszczędności z przeznaczeniem na remont mieszkania, czy wybudowanie swojego prywatnego domu czy też na zakup mieszkania. I te oszczędności będą dopełniane poprzez premie, które będzie dawało państwo. Dzięki temu będzie również możliwość, ażeby z tego programu korzystali również ci, którzy już mieszkanie mają, ale chcieliby poprawić jego standard, albo chcieliby je wyremontować" - powiedziała.

d2a4pst

Podziel się opinią

Share
d2a4pst
d2a4pst