Trwa ładowanie...
d1pjaox

Szyszko: nie można wyjść z pakietu klimatycznego UE; można łagodzić jego skutki (krótka2)

W tej chwili nie ma możliwości wyjścia z unijnego pakietu klimatycznego, bo takie jest prawo - poinformował w środę w Sejmie minister środowiska Jan Szyszko. Można jednak, jego zdaniem, szukać możliwości łagodzenia negatywnych skutków pakietu dla polskiej gospodarki.

Share
d1pjaox

Szyszko pytany przez PAP po posiedzeniu sejmowej komisji środowiska, czy Polska wyjdzie z unijnego pakietu klimatycznego, odparł, że "w tej chwili nie ma najmniejszych możliwości, bo takie jest prawo". "Będziemy starali się robić wszystko, żeby polska gospodarka miała dobrze" - zapewnił.

"W tej chwili nie mamy innego wyjścia jak respektować to prawo i szukać możliwości wyjścia z tego, żeby łagodzić negatywne skutki dla polskiej gospodarki. Nie ma innej możliwości, albo wyjście z UE, co jest chyba niemożliwe" - powiedział Szyszko podczas posiedzenia komisji.

Podkreślił jednocześnie, że pakiet klimatyczno-energetyczny "nie musi być szkodliwy dla polskiej gospodarki", o ile m.in. pozwoli nam się na stosowanie własnych metod zmniejszania koncentracji CO2 w atmosferze.

d1pjaox

Podziel się opinią

Share
d1pjaox
d1pjaox