Trwa ładowanie...
dush96l

T-Mobile: Nasze usługi nie mają charakteru działalności ubezpieczeniowej

Warszawa, 14.04.2015 (ISBnews) - T-Mobile stoi na stanowisku, że oferowana przez nią usługa Bezpieczne Urządzenie nie ma charakteru działalności ubezpieczeniowej, dlatego "ze spokojem" czeka na rozstrzygnięcie ws. wpisania spółki przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) na listę ostrzeżeń publicznych.

Share
dush96l

"Oświadczamy, że T-Mobile Polska S.A. nigdy nie prowadziła ani nie prowadzi działalności ubezpieczeniowej, a usługa Bezpieczne Urządzenie oferowana klientom T-Mobile od prawie 5 lat jest rozszerzoną gwarancją. Usługa ta istotnie zwiększa komfort i bezpieczeństwo korzystania z wartościowego sprzętu zakupionego od operatora, co jest wysoko oceniane przez naszych klientów." - czytamy w oświadczeniu spółki.

T-Mobile podkreśla, że przed wprowadzeniem usługi zostały przeprowadzone dokładne analizy prawne, w tym przez zewnętrznych ekspertów, które wyraźnie wskazywały na możliwość świadczenia jej przez operatora. Dlatego spółka "ze spokojem czeka na rozstrzygnięcie sprawy przez właściwe organy" - podano również.

KNF poinformowała dzisiaj, że wpisała T-Mobile Polska na listę ostrzeżeń publicznych w związku z oferowaniem przez operatora usługi zabezpieczającej klientów na wypadek kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia urządzenia bez wymaganego zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom, do której należą m.in. T-Mobile i T-Systems.

(ISBnews)

dush96l

Podziel się opinią

Share
dush96l
dush96l