Trwa ładowanie...
d3obpou

Tar Heel Capital zrealizował częściowe wyjście z inwestycji w LiveChat Software

Warszawa, 20.05.2015 (ISBnews) - Fundusz Tar Heel Capital (THC I) sprzedał - w szeregu transakcji pakietowych - ponad 2 mln akcji LiveChat Software, stanowiących 8% jej kapitału zakładowego. Akcje kupili polscy inwestorzy instytucjonalni, którzy w procesie budowy przyspieszonej książki popytu ustalili cenę za jedną akcję na poziomie 30 zł, podała spółka.

Share
d3obpou

"Podmioty uczestniczące w transakcji nadal posiadają 27% ogółu akcji, które w ramach transakcji objęte zostały 6-miesięcznym zakazem sprzedaży (lock-up). Łączna wartość transakcji wyniosła 62 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Akcje sprzedawał Tar Heel Capital OS oraz trzy fundusze (FIZ) zarządzane przez Copernicus Capital TFI.

Fundusz Tar Heel Capital w październiku 2011 r. wsparł wykup menedżerski i w wyniku tej transakcji został 40-proc. akcjonariuszem spółki.

d3obpou

LiveChat Software oferuje swoje rozwiązanie w modelu SaaS (Software as a Service - oprogramowanie jako usługa) i dzięki temu jest firmą globalną. Najważniejszy dla niej rynek to USA, w Polsce generuje tylko kilka procent sprzedaży. Do jej klientów należą zarówno małe sklepy internetowe, jak i wielkie światowe marki, takie jak Orange, Play, Adobe, Samsung, Tele2, Kaspersky Lab czy Air Asia. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w kwietniu 2014 r.

Tar Heel Capital zarządza funduszami typu private equity. Działa na polskim rynku od 1998 r., a jego założycielem jest Grzegorz Bielowicki, który do dziś pozostaje partnerem zarządzającym THC. Wśród jego inwestycji jest m.in. LiveChat Software S.A., a także m.in. Rockfin Sp. z o.o., Transsystem Sp. z o.o., KIE Sp. z o.o., FAM GK S.A., Mera Systemy Sp. z o.o.

(ISBnews)

d3obpou

Podziel się opinią

Share
d3obpou
d3obpou