Trwa ładowanie...

Tarcza finansowa PFR. Co musisz o niej wiedzieć?

Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) - w ramach rozwiązania już 5,6 mld zł powędrowało do rodzimych firm. Przypominamy najważniejsze informacje dotyczące programu pomocowego dla polskiej gospodarki.
Share
Tarcza finansowa PFR. Co musisz o niej wiedzieć?
Tarcza finansowa PFR. Co musisz o niej wiedzieć?Źródło: WP
d4kf8hn

Tarcza finansowa PFR. Co musisz o niej wiedzieć?

Tarcza finansowa PFR to rozwiązanie, na bazie którego dodatkowe środki zasiliły do tej pory konta blisko 27 tys. firm - zatrudniających ok. 268 tys. osób. Dotacje przyznawane są za pośrednictwem bankowości internetowej. Sprawę skomplikowały jednak, jak to określił przedsiębiorca: "banalne błędy informatyczne".

Obejrzyj też: Wybory prezydenckie 2020. Głosowanie korespondencyjnie? Pocztowcy: stajemy się mięsem armatnim

Do jakich podmiotów jest skierowana jest tarcza finansowa PFR?

  • małych i średnich firm, zatrudniających do 249 pracowników, których roczny obrót nie przekracza 50 mln euro lub suma bilansowa nie przekracza 43 mln euro.
  • dużych firm, których zatrudnienie wynosi co najmniej 250 pracowników (całkowite zatrudnienie w grupie kapitałowej), a obrót przekracza 50 mln euro lub suma bilansowa przekracza 43 mln euro w ujęciu skonsolidowanym
  • mikrofirm - zatrudniających na dzień 31 grudnia 2019 r. od 1 do 9 pracowników (bez właściciela).

Tarcza finansowa PFR. Co musisz o niej wiedzieć?

"Na konta prawie 27 tys. firm, zatrudniających ok. 268 tys. osób (umowy o pracę i umowy cywilnoprawne) w ramach #TarczaFinansowaPFR trafiło już prawie 5,6 mld zł" - napisał Paweł Borys, szef PFR na Twitterze.

d4kf8hn

Czytaj: Wybory prezydenckie 2020 coraz bliżej. Już od 4 maja spodziewaj się listonosza z "pakietem wyborczym"

Tarcza finansowa PFR wśród części właścicieli firm wywołuje jednak niemałą irytację. Wynika to z błędów w kwestii składania podania o pomoc, które sprawiają, że teoretycznie dobry wniosek może zostać odrzucony.

Właściciele firm komunikują się i wymieniają spostrzeżeniami na temat ubiegania się o pieniądze w ramach tarczy finansowej na facebookowej grupie. Wielu z nich zasypuje też pytaniami administratorów profilu PFR na Facebooku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d4kf8hn

Podziel się opinią

Share
d4kf8hn
d4kf8hn