Trwa ładowanie...
d8wmv6s

Tarnowskie Azoty wybudowały instalację granulacji mechanicznej nawozów

28.1.Tarnów (PAP) - Zakłady Azotowe w Tarnowie wybudowały nową instalację granulacji mechanicznej nawozów. Dzięki niej będą produkować nawozy na światowym poziomie. Nowa...
Share
d8wmv6s

28.1.Tarnów (PAP) - Zakłady Azotowe w Tarnowie wybudowały nową instalację granulacji mechanicznej nawozów. Dzięki niej będą produkować nawozy na światowym poziomie. Nowa instalacja kosztowała 94 mln zł.

Jak poinformował dziennikarzy w środę rzecznik spółki Jerzy Jurczyński, nowa instalacja o wydajności 1200 ton na dobę pozwala na wytwarzanie nawozów mineralnych o stabilnej, jednorodnej granulacji, co jest aktualnie jednym z kluczowych parametrów wymaganych na światowym rynku nawozów mineralnych.

"Oprócz granulacji mechanicznej poprawiamy jakość produktów nawozowych poprzez modernizację węzła pakowania i ekspedycji nawozów oraz modernizację młynowni kamienia dolomitowego. Przedsięwzięcia te są już obecnie bardzo zaawansowane w realizacji. Planujemy ich zakończenie jeszcze w tym roku" - ocenił Jurczyński.

d8wmv6s

Przypomniał, że Azoty Tarnów realizują inwestycje w sektorze nawozowym od kilku lat. Do momentu pozyskania środków z zeszłorocznej emisji akcji wydano na ten cel 70 mln zł. Po emisji zaplanowano kolejne 50 mln zł, z czego ze sprzedaży akcji pochodzi 38 mln zł.

Zgodnie ze strategią, w przyszłości produkcję tarnowskich Azotów zdominują nowoczesne tworzywa konstrukcyjne. W 2015 roku spółka będzie uzyskiwać 85 proc. przychodów z produkcji polimerów i produktów pochodnych uzyskiwanych w procesie ich wytwarzania. Saletrzak i saletra amonowa - główne produkty w obszarze nawozowym - mają docelowo stanowić 15 proc. sprzedaży. (PAP)

rgr/ drag/ mow/ gor/

d8wmv6s

Podziel się opinią

Share
d8wmv6s
d8wmv6s