Trwa ładowanie...
d4ddh2d
d4ddh2d

Tauron chce przygotować nową strategię do końca II kwartału

Warszawa, 10.03.2016 (ISBnews) - Tauron Polska Energia chce do końca II kw. br. opracować kształt nowej strategii, który zostanie wówczas przedstawiony do akceptacji organom korporacyjnym, poinformował prezes Remigiusz Nowakowski. Przygotowanie zaktualizowanej strategii to jeden z głównych celów na ten rok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4ddh2d

"Jesteśmy w tej chwili w fazie zaawansowanych prac. Do końca I kwartału chcielibyśmy mieć główne założenia" - powiedział Nowakowski podczas konferencji prasowej.

"Naszym zamierzeniem jest, żeby do końca II kwartału był gotowy ten dokument, który będzie można przedstawić organom korporacyjnym" - dodał prezes.

Elementem nowej strategii będzie też zaktualizowana polityka dywidendowa.

d4ddh2d

Pod koniec ub.r. Nowakowski zapowiadał - kilka dni po objęciu stanowiska prezesa - że Tauron przyjmie w 2016 r. roku aktualizację strategii korporacyjnej, w której zawrze m.in. politykę w zakresie odnawialnych źródeł energii (OZE). Informował wówczas, że spółka przygląda się także projektom inwestycyjnym.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)

d4ddh2d

Podziel się opinią

Share
d4ddh2d
d4ddh2d