Trwa ładowanie...
d30z9qx
d30z9qx

Tauron chce w przyszłości nadal wypłacać dywidendę

Warszawa, 10.03.2016 (ISBnews) - Tauron Polska Energia chciałby w przyszłości nadal wypłacać dywidendę, poinformowali członkowie zarządu spółki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d30z9qx

"To, jak będzie wyglądała dywidenda w przyszłości będzie zależało od przyszłej strategii. Oczywiście, chcielibyśmy być spółką dywidendową" - powiedział prezes Remigiusz Nowakowski podczas konferencji prasowej.

Wskazał także, że decyzja o wypłacie dywidendy z kapitału zapasowego była swego rodzaju kompromisem w sytuacji odnotowania przez spółkę straty netto, a zarazem sygnałem, że zarząd widzi perspektywę poprawy.

"Na pewno decyzja o tym, żeby nie wypłacać dywidendy, będzie jedną z ostatnich. Nie będzie tak, że jeśli zobaczymy pojawiające się na horyzoncie problemy, to w pierwszej kolejności zrezygnujemy z dywidendy" - dodał wiceprezes ds. finansowych Marek Wadowski.

d30z9qx

Zarząd Taurona zdecydował dziś o rekomendowaniu walnemu zgromadzeniu wypłaty 175,25 mln zł z kapitału zapasowego w formie dywidendy, co oznacza wypłatę w wysokości 0,1 zł na akcję.

W 2015 r. spółka miała 1 807,32 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 1 180,89 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym strata netto w 2015 r. wyniosła 3 453,91 mln zł wobec 1 146,44 mln zł zysku rok wcześniej.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)

d30z9qx

Podziel się opinią

Share
d30z9qx
d30z9qx