Trwa ładowanie...
dporxgx

Tauron jest zainteresowany akwizycją czterech firm (aktl.)

...
Share
dporxgx

# dochodzą kolejne wypowiedzi wiceprezes Tauronu, Joanny Schmid #

03.02. Warszawa (PAP) - Tauron jest zainteresowany akwizycją czterech firm - poinformowała w czwartek dziennikarzy Joanna Schmid, wiceprezes spółki.

Wiceprezes poinformowała, że chodzi o Elektrownię Wodną Niedzica, aktywa dystrybucyjne Vattenfalla, odkupienie od Kompanii Węglowej KWK Bolesław Śmiały i pozostałego pakietu akcji Południowego Koncernu Węglowego.

dporxgx

"Wyrażamy zainteresowanie akwizycjami tych firm" - powiedziała Schmid.

Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica należy do Skarbu Państwa. W skład zespołu wchodzą cztery elektrownie wodne o łącznej mocy około 100 MW.

Według wcześniejszych informacji Kompania Węglowa (KW) ma wnieść do Tauronu kopalnię "Bolesław Śmiały" oraz należące do KW akcje Południowego Koncernu Węglowego (PKW) w zamian za akcje energetycznej grupy.

Wiceprezes poinformowała, że Tauron jest na etapie aktualizacji swojej strategii.

dporxgx

"Dużo się działo na rynku, nasza strategia musi być zaktualizowana" - powiedziała Schmid podczas panelu energetycznego.

Tauron w drugim kwartale tego roku może wybrać generalnego wykonawcę dla bloku w Jaworznie o mocy 800-910 MW. Przed spółką także wybór wykonawcy i inżyniera kontraktu dla bloku gazowo-parowego w Stalowej Woli, realizowanego wspólnie z PGNiG.

Jeszcze nie zdecydowano, czy blok w Blachowni, który ma być budowany wspólnie z KGHM, będzie opalany węglem czy gazem.

"Pracujemy nad obydwoma modelami, analizy pokażą, na który się zdecydujemy. W ciągu najbliższych tygodni podejmiemy decyzję" - powiedziała wiceprezes.

Powtórzyła, że w ramach energetyki wiatrowej Tauron chce mieć do 2020 roku 440 MW mocy.

"Budujemy farmę wiatrową w Wicku, kupiliśmy Marszewo, gdzie będzie 100 MW. Docelowo, do 2020 roku chcemy mieć 440 MW mocy w energii wiatrowej" - powiedziała Schmid. (PAP)

pel/ asa/

dporxgx

Podziel się opinią

Share
dporxgx
dporxgx