Trwa ładowanie...
d3pwvi3
24-11-2015 16:02

Tauron ma umowy z bankami ws. programu emisji obligacji o wartości 6,27 mld zł

Warszawa, 24.11.2015 (ISBnews) - Tauron Polska Energia podpisał z Bankiem Handlowym w Warszawie, Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ (Holland), Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ (Polska), Bankiem Zachodnim WBK, CaixaBank Oddziałem w Polsce, Industrial and Commercial Bank of China (Europe) Oddziałem w Polsce, ING Bankiem Śląskim i PKO Bankiem Polskim umowy w sprawie ustanowienia programu emisji obligacji o łącznej wartości 6,27 mld zł, podała spółka.

d3pwvi3

"Środki, które mają zostać pozyskane z emisji w ramach programu będą przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z realizacją programu inwestycyjnego Grupy Tauron, refinansowanie jej zadłużenia lub finansowanie ogólnokorporacyjnych wydatków grupy" - czytamy w komunikacie.

Program przewiduje możliwość zwiększenia jego wartości do wysokości 6,5 mld zł.

W ramach programu spółka będzie mogła dokonywać wielokrotnych emisji obligacji do dnia 31 grudnia 2020 r. Obligacje będą niezabezpieczonymi, kuponowymi papierami wartościowymi na okaziciela, oprocentowanymi według zmiennej stopy procentowej, o wartości nominalnej 100 tys. zł każda oraz okresie zapadalności wynoszącym 1, 3, 6, 12, 24, 36, 48 lub 58 miesięcy.

"Obligacje będą objęte gwarancją emisji, tj. zobowiązaniem gwarantów programu (banków będących stronami umowy gwarancyjnej) do nabywania obligacji emitowanych przez spółkę w ramach programu" - czytamy dalej.

d3pwvi3

Środki w ramach emisji obligacji zostaną uruchomione pod warunkiem wykupu przez Tauron obligacji transzy B (o watości 300 mln zł) wyemitowanych w ramach istniejącego programu emisji obligacji zawartego w grudniu 2010 r. oraz dostarczenia każdemu z gwarantów standardowych dokumentów związanych z programem.

Jednocześnie PKO Bank Polski podał, że zawarł "z jednym z klientów" umowę gwarancyjną z udziałem w kwocie 1,9 mld zł, w ramach której zobowiązuje się do objęcia emisji obligacji klienta do kwoty gwarantowanej.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

(ISBnews)

d3pwvi3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pwvi3