Trwa ładowanie...
d4csj8w

Tauron przedstawi rekomendację dot. poziomu dywidendy w najbliższych tygodniach

Warszawa, 12.03.2015 (ISBnews) - Tauron Polska Energia będzie rekomendował wypłatę dywidendy, której ostateczny poziom będzie dyskutowany w najbliższych tygodniach, poinformował wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych Krzysztof Zawadzki.

Share
d4csj8w

"Nie zmieniamy polityki dywidendowej. Będziemy rekomendować wypłatę z zysku za 2014, a ostateczny poziom będzie dyskutowany w najbliższych tygodniach. W obliczu niskich stóp procentowych stopa dywidendy powinna być atrakcyjna" - powiedział Zawadzki podczas konferencji prasowej.

W maju ub.r. akcjonariusze Tauronu zdecydowali o wypłacie 332,98 mln zł dywidendy z zysku za 2013 r., co dało 0,19 zł na jedną akcję. Rok wcześniej na dywidendę przeznaczono 350,5 mln zł, co dało 0,20 zł na jedną akcję.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)

d4csj8w

Podziel się opinią

Share
d4csj8w
d4csj8w