Trwa ładowanie...
d1pooxh
d1pooxh

Tauron sprzeda 91,86 GWh gazu do Krakowskiej Grupy Zakupowej Gazu

Warszawa, 22.08.2016 (ISBnews) - Tauron Sprzedaż - spółka zależna Taurona Polskiej Energii - wygrał przetarg na sprzedaż 91,86 GWh gazu dla 282 punktów poboru Krakowskiej Grupy Zakupowej Gazu, podała spółka.
Share
d1pooxh

Głównym odbiorcą w grupie zakupowej będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które zamówiło paliwo gazowe dla swoich kotłowni. Inni odbiorcy to szkoły, przedszkola i żłobki Gminy Miejskiej Kraków, największe muzea, domy pomocy społecznej i domy kultury, jak również obiekty w podkrakowskich gminach, m.in. w Skawinie, Mogilanach i Świątnikach Górnych.

"Systematycznie powiększamy wolumen sprzedaży gazu, realizując tym samym strategię biznesową, której ważnym elementem jest rozwój obszaru handlu gazem w Grupie. Cieszymy się, że tak efektywnie potrafiliśmy przenieść nasze wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej na stosunkowo nowy dla nas rynek i możemy proponować klientom konkurencyjne oferty" - powiedział wiceprezes Tauron Sprzedaż Tomasz Lender, cytowany w komunikacie.

Tauron Sprzedaż jest obecny na rynku paliwa gazowego od 2014 roku. Na mocy umów z Gaz-Systemem i Polską Spółką Gazownictwa, spółka ma możliwość pozyskiwania klientów i sprzedaży paliwa gazowego.

d1pooxh

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d1pooxh

Podziel się opinią

Share
d1pooxh
d1pooxh