Trwa ładowanie...
d4hk714

Tauron zakłada ujemną EBITDA w wydobyciu, EBITDA ogółem poniżej 2015 r.

Warszawa, 18.08.2016 (ISBnews) - Tauron Polska Energia zakłada, że na koniec roku w segmencie wydobycia utrzyma się ujemny wynik EBITDA, poinformował wiceprezes Marek Wadowski. Całoroczne wyniki EBITDA Grupy mogą być słabsze niż w 2015 r.

Share
d4hk714

"Cały rok może się zamknąć EBITDA na poziomie ujemnym, może nie mocno ujemnym, ale z uwagi na trudny rynek możemy tego segmentu nie zamknąć pozytywnym wynikiem" - powiedział Wadowski podczas konferencji prasowej, omawiając wyniki segmentu wydobycia.

Spółka zakłada jednocześnie, że Nowe Brzeszcze Grupa Tauron (NGBT) poprawią wynik wobec osiągnięte w I poł. roku straty EBITDA w wysokości 158 mln zł.

W segmentach dystrybucji, wytwarzania i sprzedaży spółka zakłada pozytywną EBITDA.

Całoroczne wyniki Grupy mogą okazać się nieco gorsze niż w 2015 r.

d4hk714

"Zarówno w segmencie wydobycia jesteśmy pod presją rynkową, jak i w wytwarzaniu pod presją cen energii elektrycznej. Czulibyśmy się komfortowo, gdyby wyniki EBITDA były na poziomie 2015, natomiast mamy do tego wątpliwości. Spodziewamy się, że sytuacja wynikowa Grupy Tauron może być gorsza niż w 2015" - powiedział Wadowski.

Ogółem zysk EBITDA w I poł. br. wyniósł 1 653,41 mln zł wobec 1 907,87 mln zł zysku rok wcześniej.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d4hk714

Podziel się opinią

Share
d4hk714
d4hk714