Trwa ładowanie...
d1o9rl2

Tauron zakłada, że w styczniu '12 mógłby podisać umowę na budowę bloku w Stalowej Woli

13.12. Warszawa (PAP) - Tauron zakłada, że w styczniu 2012 r. mógłby podisać z wykonawcą umowę na budowę bloku gazowo-parowego o mocy około 400 MW w należącej do Tauronu...

Share
d1o9rl2

13.12. Warszawa (PAP) - Tauron zakłada, że w styczniu 2012 r. mógłby podisać z wykonawcą umowę na budowę bloku gazowo-parowego o mocy około 400 MW w należącej do Tauronu Elektrociepłowni Stalowa Wola - poinformował Dariusz Lubera, prezes Tauronu.

"Jeżeli komisja przetargowa wskaże wykonawcę i nie będzie odwołań to podpisanie umowy możliwe będzie na początku stycznia" - powiedział dziennikarzom Lubera.

Prezes poinformował, że ceny w złożonych ofertach są korzystne.

d1o9rl2

"Dwie najniższe oferty są prawdopodobnie efektem tego, że jest kryzys w Europie, są znacznie lepsze niż planowaliśmy, nie chcę jednak przesądzać, która będzie wybrana, bo diabeł tkwi w szczegółach" - powiedział.

Według wcześniejszych informacji PAP najniższą ofertę w przetargu na realizację bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Stalowa Wola złożyło konsorcjum hiszpańskiej Iberdroli - jej wartość to 1,59 mld zł. Drugą pod względem wartości ofertę złożyło konsorcjum Polimeksu, które zaproponowało cenę 1,837 mld zł.

Otwarcie ofert odbyło się w 9 grudnia.

Kryterium oceny ofert to cena (waga 69) i parametry techniczne (waga 31).

Projekt budowy bloku gazowo-parowego realizowany jest wspólnie przez Tauron i PGNiG. Obie spółki podpisały w połowie marca umowę o funkcjonowaniu Elektrociepłowni Stalowa Wola, umowę o sprzedaży energii elektrycznej i umowę na dostawy paliwa gazowego.(PAP)

pel/ gsu/ dan/

d1o9rl2

Podziel się opinią

Share
d1o9rl2
d1o9rl2