Trwa ładowanie...
d3lr81f
26-01-2017 16:58

Tchórzewski: Chcemy zbudować elektrownię w technologii czystego węgla

Warszawa, 26.01.2017 (ISBnews) - Ministerstwo Energii chce zaangażować instytucje naukowe w projekt budowy elektrowni wytwarzającej prąd w technologii czystego węgla, poinformował minister Krzysztof Tchórzewski.

d3lr81f
d3lr81f

"Rozpoczynamy pilotaż z udziałem polskiej nauki. Chcemy, żeby to polscy naukowcy pełnili rolę inżyniera kontraktu i żebyśmy zbudowali pierwszą w Europie elektrownię w technologii czystego węgla" - powiedział Tchórzewski podczas konferencji prasowej.

Jako jedno z ważniejszych zadań minister określił przygotowanie dużego programu budowy źródeł wytwarzania w Polsce. Jego zdaniem, będą zapewnione środki na jego realizację.

"Stąd przygotowujemy projekt ustawy o rynku mocy, który pomoże sfinansować ten program i jest zgoda ministra finansów na mniejsze wypłaty dywidend ze spółek" - wyjaśnił minister.

Ministerstwo Energii zapowiadało wcześniej, że dzięki pierwszej aukcji głównej w ramach rynku mocy powstanie lub zmodernizowane z powodów ekonomicznych około 10 GW mocy (w perspektywie 2021 r.), łącznie z tymi, które obecnie się budują.

(ISBnews)

d3lr81f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lr81f