Trwa ładowanie...
d2eucy7
02-08-2016 09:37

TDJ: Liczymy na porozumienie wierzycieli Kopeksu

Warszawa, 02.08.2016 (ISBnews) - Grupa TDJ przedstawiła 29 lipca skorygowany projekt propozycji restrukturyzacji zadłużenia Kopeksu i liczy na porozumienie między wierzycielami spółki, które umożliwi restrukturyzację zadłużenia i przejęcie Kopeksu przez TDJ, wynika z oświadczenia grupy.

Share
d2eucy7

"Efektem zaangażowania Grupy TDJ w ten bezprecedensowy projekt było opracowanie propozycji restrukturyzacji zadłużenia Grupy Kopex, która została przedstawiona wierzycielom finansowym w czerwcu br. W wyniku kilku rund negocjacji, przy aktywnej współpracy banków, Grupy TDJ i firm doradczych, ostatecznie 29 lipca br. przedstawiliśmy skorygowany projekt propozycji restrukturyzacji zadłużenia Grupy Kopex. Porozumienie, wypracowane po ostatniej turze rozmów i uwzględniające stanowiska większości banków, może nie dojść do skutku. Jeden z banków stanowczo odrzucił możliwość zawarcia porozumienia, podczas gdy wymogiem niezbędnym jest akceptacja warunków restrukturyzacji długu Kopeksu przez wszystkie banki" - czytamy w oświadczeniu.

Obecnie TDJ czeka na wyniki rozmów i uzgodnień pomiędzy wierzycielami finansowymi Grupy Kopex. Uzgodnienie porozumienia pomiędzy sobą przez wszystkie banki jest warunkiem koniecznym jego wejścia w życie.

"Zarząd TDJ SA wyraża nadzieję, że banki zaangażowane w finansowanie Grupy Kopex znajdą akceptowalne dla każdego z nich rozwiązanie, umożliwiające restrukturyzację zadłużenia Grupy Kopex i tym samym stworzenie warunków do zbudowania silnej polskiej marki" - czytamy dalej.

Porozumienie Kopeksu z bankami - PKO BP, Bankiem Pekao, HSBC, ING Bankiem Śląskim i BGŻ BNP Paribas - w sprawie restrukturyzacji zadłużenia jest jednym z warunków realizacji umowy inwestycyjnej zawartej pomiędzy spółką zależną od TDJ a Krzysztofem Jędrzejewskim, przewidującej przejęcie przed TDJ kontroli nad większościowym pakietem akcji Kopeksu.

Zgodnie z założeniami planu przygotowanego przez TDJ, po wejściu w życie umowy ma dojść do połączenia Kopeksu z Famurem.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2015 r. spółka miała 1 093,68 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d2eucy7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eucy7
d2eucy7