Trwa ładowanie...
d33nndg
15-02-2017 14:30

Tech Invest Group wypracował ponad 20 mln zł zysku netto w 2016 r.

Warszawa, 15.02.2017 (ISBnews) - Tech Invest Group zanotował zysk netto w wysokości ponad 20 mln zł w 2016 r., w tym ponad 7 mln zł w samym IV kwartale 2016 r. To efekt sprzedaży części pakietu akcji oraz aktualizacji wartości rynkowej inwestycji funduszu - notowanego na NewConnect producenta gier T-Bull, podała spółka.

d33nndg
d33nndg

"Rok 2016 był przełomowy dla naszej spółki. W połowie roku opublikowaliśmy nową strategię rozwoju, zgodnie z którą skupiliśmy się na inwestycjach w branże i rozwiązania technologiczne. Pierwsze pozytywne efekty realizacji strategii widać w bogatym i zrównoważonym portfolio inwestycyjnym" - powiedział prezes Tech Invest Group Jacek Strzelecki, cytowany w komunikacie.

W 2016 r. fundusz zainwestował własne środki w następujące projekty: e-Portal, Farm Innovations, WDB HealthCare, SatRevolution, MagicVR.co i The Dust.

Najważniejszym wydarzeniem IV kwartału ubiegłego roku był debiut spółki portfelowej T-Bull na NewConnect i uzyskanie wyceny rynkowej inwestycji, znacząco przewyższającej dotychczasową wycenę księgową wg ceny nabycia. Na obecnie posiadanym pakiecie prawie 116 tys. akcji, fundusz osiągnął stopę zwrotu w wysokości 73809%, podano także.

"W IV kwartale, przy okazji debiutu T-Bull na NewConenct sprzedaliśmy 51 tys. akcji T-Bull, dzięki czemu zrealizowaliśmy bardzo wysoki zysk z inwestycji i uzyskaliśmy środki finansowe na realizację kolejnych projektów inwestycyjnych" - dodał Strzelecki.

d33nndg

W ostatnim kwartale ubiegłego roku Tech Invest Group uzyskał pozytywną rekomendację do dofinansowania w projekcie BRIdge Alfa oraz podpisał umowę inwestycyjną z partnerami. TIG wspólnie z Trigon TFI oraz Startit Fund zainwestują łącznie 6 mln zł w spółkę celową Kvarko, która w ramach projektu z NCBiR dostanie 24 mln zł.

"Po udanym wprowadzeniu nowej strategii i przeprowadzeniu kilku nowych inwestycji w branży technologicznej, obecnie skupiamy się na rozwoju i wsparciu spółek portfelowych. Poza inwestycjami w ramach projektu BRIdge Alfa, które będzie prowadzić spółka Kvarko, w tym roku zamierzamy nadal inwestować w nowe podmioty technologiczne. Ponadto co najmniej 2 spółki z naszego portfela planujemy wprowadzić na giełdę" - zapowiedział prezes.

W ostatnich miesiącach TIG zainwestował w 2 nowe spółki portfelowe: The Dust - producenta gier i aplikacji na urządzenia mobilne oraz MagicVR.co - spółki działającej w branży wirtualnej rzeczywistości.

Tech Invest Group to notowany na NewConnect butik inwestycyjny.

(ISBnews)

d33nndg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33nndg