Trwa ładowanie...
d1fjv4b
28-05-2014 14:42

Tele - Fonika Kable opracowała system okablowania dla bolidów Formuły 1

Warszawa, 28.05.2014 (ISBnews) – Tele-Fonika Kable, wraz ze swoimi kontrahentami, opracowała system okablowania do zastosowań w bolidach Formuły 1, poinformował prezes...

d1fjv4b
d1fjv4b

Warszawa, 28.05.2014 (ISBnews) – Tele-Fonika Kable, wraz ze swoimi kontrahentami, opracowała system okablowania do zastosowań w bolidach Formuły 1, poinformował prezes Ryszard Pilch.

„To dopiero początek naszej przygody z Formułą 1. W przyszłości planujemy dalsze prace wdrożeniowe związane z opracowywaniem specjalistycznych kabli i przewodów do takich właśnie zastosowań. Wiemy, że podobne rozwiązania nie ograniczają się tylko do bolidów. Rynek jest dużo większy i jego atrakcyjność związana z lotnictwem czy choćby nowoczesnymi rozwiązaniami w szybkim transporcie kolejowym będzie rosła z roku na rok" – powiedział Pilch, cytowany w komunikacie.
Wskazał, że produkt powstał dzięki zaangażowaniu technologów z krakowskiej fabryki spółki. Natomiast potem przewód 07RN-F 300 AL wdrażali już niemieccy eksperci ze spółki Tele-Fonika Kable Central Europe GmbH.

Według komunikatu, system wykonany z super giętkiego przewodu z żyły aluminiowej izolowanej wysokogatunkową mieszanką gumową, odporną na rozdzierania i rozprzestrzenianie płomienia oraz promieniowanie UV i działanie oleju.

„Cały system to przewody wraz z osprzętem przyłączeniowym, wyposażonym w specjalne wtyczki i konektory oraz narzędzia montażowe dostosowane pod kątem niezawodności działania do wymagań elektrotechnicznych, które spełniają super giętkie przewody aluminiowe. W efekcie cały system umożliwiają kierowcy korzystanie z systemu przetwarzania energii nazywanego Energy Recovery System" – wskazał prezes Tele-Foniki.

Tele - Fonika Kable jest 3. producentem kabli w Europie. Do Grupy stworzonej przez Bogusława Cupiała należy też 70% krajowego rynku produkcji kabli i przewodów izolowanych o wartości szacowanej łącznie na około 5 mld złotych rocznie. Większość, bo aż 66% produkcji jest eksportowana do blisko 80 krajów całego świata.
(ISBnews)

d1fjv4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fjv4b