Trwa ładowanie...
diihc8i

Telefonia Dialog wybuduje 9-kilometrowy światłowód w Gdańsku

13.07. Gdańsk (PAP) - Nowoczesna infrastruktura światłowodowa na odcinku o długości ok. 9 km powstanie w tym roku w Gdańsku. Inwestycję adresowaną do biznesu zrealizuje Telefonia...

Share
diihc8i

13.07. Gdańsk (PAP) - Nowoczesna infrastruktura światłowodowa na odcinku o długości ok. 9 km powstanie w tym roku w Gdańsku. Inwestycję adresowaną do biznesu zrealizuje Telefonia Dialog SA. W zasięgu sieci będzie osiem centrów biurowych i biznesowych.

"Powstanie tzw. ring telekomunikacyjny, czyli pasmo światłowodu, które pozwoli na dostarczenie klientom z największych biurowców w Gdańsku pełnej oferty" - powiedział w środę podczas konferencji prasowej w Gdańsku wiceprezes zarządu Telefonii Dialog Robert Banasiak.

Dodał, oferta obejmuje m.in. telefonię stacjonarną i komórkową, internet stacjonarny i mobilny oraz telewizję cyfrową.

Dyrektor Regionalnego Centrum Sprzedaży Usług w Elblągu Janusz Krzyszycha poinformował, że od przyszłego roku dostęp do infrastruktury telekomunikacyjnej będą miały biurowce o łącznej powierzchni ok. 90 tys. m kw., m.in. Opera Office, Centrum Biznesowe Garnizon, Budynek Biurowy Abrahama, kompleks Arkońska Business Park oraz Olivia Gate.

diihc8i

Banasiak nie wykluczył, że sieć może być w przyszłości wykorzystywana na potrzeby klientów indywidualnych, zainteresowanych np. pakietem szybkiego internetu wraz z cyfrową telewizją.

Obecnie trwają uzgodnienia dot. inwestycji, pierwsze prace budowlane mają się rozpocząć na początku sierpnia i potrwają do końca roku.

Gdańsk jest kolejnym miastem, po Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu, w którym Telefonia Dialog realizuje swoje inwestycje.

Telefonia Dialog SA jest dostawcą telefonii stacjonarnej, szerokopasmowego internetu, innowacyjnych usług multimedialnych (telewizja cyfrowa i wypożyczalnia filmów) oraz usług mobilnych pod marką Diallo.

Spółka posiada własną infrastrukturę telekomunikacyjną. Jej 100 proc. właścicielem jest KGHM. Zatrudnia ok. tysiąca osób.(PAP)

bls/ je/ jbr/ jtt/

diihc8i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diihc8i
diihc8i