Trwa ładowanie...

Tesco znika z Polski. Są chętni na zakup sieci w naszym kraju

W banku inwestycyjnym Barclays złożone zostały oferty na zakup spółki Tesco Polska, która zarządza w naszym kraju siecią niemal 350 supermarketów i hipermarketów kompaktowych. Do sfinalizowanie transakcji może dojść przed końcem lutego przyszłego roku.

Share
Tesco znika z Polski. Są chętni na zakup sieci w naszym kraju
Źródło: WP.PL
d2mmt1h

Takie informacje podaje nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl. Według jego informacji proces sprzedaży rozpoczął się stosunkowo niedawno, bo we wrześniu br. Impulsem do przyspieszenia procesu miało być to, że mimo bardzo głębokich działań restrukturyzacyjnych, straty spółki w Polsce wcale nie zaczęły się zmniejszać. Straty netto Tesco sięgnęły 230 mln zł. Decyzję o przyspieszeniu wyjścia z polskiego rynku i ponownej próbie sprzedaży aktywów firmy podjęto latem tego roku.

Wśród podmiotów zainteresowanych zakupem aktywów sieci Tesco Polska mają być zarówno fundusze inwestycyjne, jaki i inwestorzy branżowi. Wiadomoscihandlowe.pl podają, że od kilkunastu dni wybrani oferenci wizytują polskie sklepy Tesco, analizując ich lokalizacje i potencjał.

Jednak oferta nie oznacza, że rzeczywiście do finalizacji zakupu dojdzie. Warto pamiętać, że to już kolejna przymiarka do sprzedaży Tesco w Polsce, a pogłoski o wycofaniu się sieci z naszego kraju krążą już od kilku lat.

d2mmt1h

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Estoński CIT w Polsce. "To bardzo dobry pomysł. Jest jedno ale"

d2mmt1h

Podziel się opinią

Share
d2mmt1h
d2mmt1h