Trwa ładowanie...
d4hvbrh

TIM: Wyniki za III kw. dobrym prognostykiem na kolejne kwartały

Warszawa, 19.11.2014 (ISBnews) - TIM ocenia, że osiągnięte w III kw. 2014 r. wyniki dobrze prognozują na ostatni kwartał bieżącego roku i są również dobrą podstawą do kontynuowania przyjętej strategii w roku 2015 i latach następnych, poinformował prezes Krzysztof Folta.
Share
d4hvbrh

?Zostały zrealizowane przyjęte wcześniej założenia, że przy sprzedaży na poziomie 150 mln zł kwartalnie TIM nie będzie generował strat. W III kwartale do osiągnięcia takiego pułapu obrotów zabrakło nam tylko 3 mln zł. Osiągnięte wyniki dobrze prognozują na ostatni kwartał 2014 r. Są również dobrą podstawą do kontynuowania przyjętej strategii w roku 2015 i latach następnych - powiedział Folta, cytowany w komunikacie.

Do niemal 359,3 mln zł, tj. o 50% w porównaniu z analogicznym okresem 2013 r., wzrosły obroty TIM w pierwszych trzech kwartałach 2014 r. W III kw. 2014 r. przychody ze sprzedaży TIM wyniosły 147,1 mln zł (wzrost o 48,4% w stosunku do III kw. 2013 r.), a strata operacyjna - tylko 350 tys. zł (rok temu - 1,91 mln zł).

?To potwierdzenie, że przyjęta w 2013 r. strategia działania TIM SA przynosi efekty" - czytamy w komunikacie.

d4hvbrh

W III kw. 2014 r. przychody ze sprzedaży GK TIM wyniosły 154,6 mln zł i były wyższe o 44,1% w porównaniu z III kw. 2013 r. Od III kw. 2014 r. do Grupy Kapitałowej TIM, tworzonej dotąd przez TIM oraz Rotopino.pl, dołączyły Sun Electro oraz EL-IT, jednak pierwsze efekty ich działalności będą widoczne w wynikach grupy najwcześniej w przyszłym roku.

"Zmiany wynikają ze strategii działania spółki, przyjętej w 2013 roku. Nowy model działania, oparty na powiększaniu liczby klientów i rozszerzaniu oferty produktowej, przyniósł efekt w postaci dynamicznego wzrostu sprzedaży" - skomentował prezes TIM.

Trzeci kw. 2014 r. jest pierwszym kwartałem, w którym w większości (przez sierpień i wrzesień) TIM funkcjonował w nowym modelu biznesowym. Zakończono proces przekształcania oddziałów sprzedaży w biura handlowe pozbawione magazynów lokalnych. Całość dostaw do klientów jest obecnie realizowana przez Centrum Logistyczne TIM w podwrocławskich Siechnicach.

?Część klientów, przede wszystkim w oddziałach o najdłuższym stażu działalności, nie zaakceptowała nowego modelu działalności. TIM aktywnie pozyskuje jednak nowych klientów, którzy aprobują nowy hybrydowy model sprzedaży, łączący internetowy kanał sprzedaży z doradczą rolą pracowników biur handlowych i przedstawicieli handlowych" - czytamy dalej.

d4hvbrh

?Przewidujemy, że już w I kwartale przyszłego roku wartość zakupów nowych klientów przewyższy wartość utraconej sprzedaży" - zapowiedział Folta.

Zamówienia składane za pośrednictwem internetowego Sklepu TIM wyniosły w III kw. 50,4% obrotów TIM, zaś liczba zrealizowanych pozycji w zamówieniach składanych przez Sklep TIM stanowiła ponad 75% wszystkich zrealizowanych przez TIM SA pozycji zamówień.

W III kw. 2014 r. TIM odnotował szybszy wzrost marży kwotowej od wzrostu kosztów działalności. Dzięki temu strata na działalności operacyjnej wyniosła tylko 350 tys. zł.

TIM SA jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych.

(ISBnews)

d4hvbrh

Podziel się opinią

Share
d4hvbrh
d4hvbrh