Trwa ładowanie...

To nie żart. Za tyle policjant ma się wyżywić, gdy pracuje "na ulicy"

Jeśli masz etat i wyjeżdżasz w delegacje, to zgodnie z ustawą przysługuje ci dieta: 30 zł na dobę. A co, gdy pracujesz w policji? Lepiej nie pytać.

To nie żart. Za tyle policjant ma się wyżywić, gdy pracuje "na ulicy"Źródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: Adam Kliczek
d4j5hlp
d4j5hlp

Na profilu w mediach społecznościowych Zarządu Wojewódzkiego Snzzpwojdolnośląskiego pojawił się skan pisma od zastępcy Komendanta Miejskiego Policji do policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Dowiadujemy się z niego, że policjant, który pracuje "na ulicy" może wyżywić się za... 2 zł 71 gr.

Przydział przysługuje policjantom, którzy „na ulicy” służą dłużej niż 4 godziny dziennie. Zarząd Wojewódzki Snzzpwojdolnośląskiego
Przydział przysługuje policjantom, którzy „na ulicy” służą dłużej niż 4 godziny dziennie. Źródło: Zarząd Wojewódzki Snzzpwojdolnośląskiego, fot: Zarząd Wojewódzki Snzzpwojdolnośląskiego

To wnioski na podstawie "analizy kosztów". Co ważne, przydział przysługuje w zimowym okresie, czyli od 1 listopada 2019 roku do 2020 roku i tylko tym policjantom, którzy „na ulicy” służą dłużej niż 4 godziny dziennie.

Komendant przypomniał również funkcjonariuszom policji, że muszą wykonywać rejestry czynności służbowych przeprowadzanych w czasie tych minimum 4 godzin i to one będą podstawą do wyliczenia, czy policjant otrzyma zwrot za wyżywienie, czy nie.

d4j5hlp

Jako komentarz to sytuacji pasuje fragment wpisu z profilu, na którym pojawił się dokument: "Wstąp do Policji.. z głodu nie umrzesz!"

Obejrzyj: Policja pokazała bulwersujące nagrania. Oto potencjalni mordercy drogowi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j5hlp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j5hlp