Trwa ładowanie...
d3gv5bq
d3gv5bq

Tomasz Stefański

Najnowsze informacje
3.3
(3 głosy)
Oceń:
Zdjęcie

Tomasz Stefański jest właścicielem hurtowni odzieży ochronnej Raw-Pol, którą przejął od ojca Jana w 2015 roku. W 2017 roku wartość majątku osiągnęła niemal miliard złotych, a Tomasz Stefański trafił do rankingu stu najbogatszych Polaków.

Życiorys

Tomasz Stefański urodził się w 1973 roku, a w 2015 roku został właścicielem firmy ojca Jana Stefańskiego, która funkcjonowała już od przeszło dwudziestu lat. Firma Raw-Pol produkuje odzież roboczą i ochronną, a także innne artykuły z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, np. akcesoria ochronne, sprzęt asekuracyjny do pracy na wysokości, gaśnice, narzędzia. Jest największym tego typu przedsiębiorstwem na terenie Polski.

Docelowi klienci firmy Tomasza Stefańskiego to zakłady przemysłu budowlanego, maszynowego, samochodowego, hutniczego, chemicznego, elektrotronicznego, a także odlewnie, stocznie, zakłady lotnicze, ceramiczne i wiele innych.

Majątek

Majątek Tomasza Stefańskiego na 2017 rok osiągnął wartość równą 940 mln zł. Firma Raw-Pol przynosi wysokie dochody, ponieważ od ponad dwudziestu lat działa w niszowej branży, która jednak dostarcza klientów z wielu sektorów. Lata doświadczenia umożliwiły też wypracowanie renomy na rynku – zdobyła certyfikat „Firmy przyjazna naturze” i działa na rynku międzynarodowym.

Spółka Raw-Pol znalazła się na 71. miejscu przygotowanej przez czasopismo Forbes w 2016 roku liście 100 największych polskich firm prywatnych, depcząc po piętach firmom takim jak Apart i Adamed.

Miejsce w rankingu najbogatszych Polaków

Tomasz Stefański po raz pierwszy pojawił się w rankingu 100 najbogatszych Polaków magazynu Forbes, zajmując 37. miejsce z majątkiem wycenionym na 940 mln zł i plasując się zaraz za rodziną Likusów.

d3gv5bq
d3gv5bq
d3gv5bq
d3gv5bq