Trwa ładowanie...

TOP 10 najlepiej opłacanych zawodów na wakacje. Można sporo zarobić

Wakacje to idealna okazja, aby podreperować swoje finanse. Stawki są bardzo różne, a wszystko zależy od branży. Niektórzy mogą liczyć nawet na 50 zł na rękę na godzinę.

Najlepiej płatne zawody na wakacje 2024 r.Najlepiej płatne zawody na wakacje 2024 r.Źródło: Adobe Stock, fot: Kamil Zajaczkowski
d1fu6h6
d1fu6h6

Personnel Service przeanalizował, ile można zarobić w trakcie wakacji w poszczególnych branżach. Niektórymi stawkami nie pogardziłyby nawet osoby zatrudnione na etat przez cały rok.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ferma w Mszczyczynie. Tak Wojciech Biernacki rozbudowuje mięsne imperium

Wakacyjna praca opłacalna na budowie. Nawet 50 zł na rękę na godzinę

Z analizy, którą cytuje Radio ZET, wynika, że podczas tegorocznych wakacji najwięcej można zarobić jako pracownik budowlany. Osoby powyżej 26. roku życia otrzymują średnio 25-35 zł netto na godzinę. Z kolei osoby młodsze mogą liczyć na 50 zł netto na godzinę (dzięki zerowej stawce PIT).

d1fu6h6

Drugie miejsce w rankingu najlepiej opłacanych zawodów zajmuje instruktor kitesurfingu. W tym przypadku można zarobić średnio 23-27,50 zł netto za godzinę. Młodsi instruktorzy otrzymują nawet 35 zł netto na godzinę.

Dość dobrym wyborem będzie też podjęcie pracy na wakacyjnych festiwalach muzycznych. Stawki sięgają maksymalnie 25 zł netto na godzinę, a młodsi mogą zainkasować do 33 zł netto na godzinę.

Dobre stawki i sporo ofert

Kolejne miejsca w kontekście zarobków zajmują pracownicy magazynów oraz animatorzy. Jeśli zatrudnimy się na takich stanowiskach, to możemy otrzymać 22,70-25 zł netto za godzinę. Młodsi pracownicy zarobią 28,10-32 zł netto na godzinę.

Co ważne, w przypadku pracowników magazynów jest dość sporo wakacyjnych ofert, ponieważ część kadry idzie wówczas na urlopy. Również animatorzy nie mogą narzekać na brak zajęć w trakcie wakacji - zwłaszcza w miejscowościach turystycznych.

d1fu6h6

Tyle zarobisz jako sprzedawca lodów w wakacje

Na kolejnych miejscach firma umieściła zawody, w których można zarobić do 25 zł netto za godzinę lub 30 zł netto za godzinę (jeśli mamy mniej niż 26 lat). Te stawki dotyczą pracy na takich stanowiskach jak:

  • pracownik kina,
  • zbieracz owoców,
  • niania,
  • kasjer,
  • sprzedawca lodów,
  • sprzedawca pamiątek.

Na kolejnych miejscach znajdują się wychowawcy kolonii, którzy mogą liczyć na 22,70-24 zł netto na godzinę, a jeśli nie mają 26 lat - na 28,10-29,50 zł netto na godzinę. Podobne stawki dotyczą ratowników na basenach, którzy otrzymują 22,70-24 zł netto na godzinę. Osoby poniżej 26. roku życia zarobią 28,10-29 zł netto na godzinę.

d1fu6h6

Recepcjoniści mogą otrzymać 22,70-23,50 zł netto na godzinę. Z kolei młodsi pracownicy, którzy podejmą się tej pracy, zarobią 28,10-29 zł netto na godzinę.

Kelnerzy pobierają stawki rzędu 22,70 zł, ale mogą też liczyć na napiwki. Nawet praca jako pomocnik w kuchni może być opłacalna - stawka wynosi 22,70 zł lub 28,10 zł netto za godzinę (w przypadku młodszych pracowników).

Biedronka zachęca do pracy w miejscowościach turystycznych

Do pracy wakacyjnej zachęca także Biedronka. Popularna sieć handlowa od ośmiu lat oferuje swoim pracownikom opcję delegacji lub zatrudnienia kandydatów spoza firmy na zasadzie umowy zlecenia do pracy w popularnych miejscowościach turystycznych.

d1fu6h6

Pracę można podjąć w takich miejscowościach jak: Międzyzdroje, Mielno, Mrągowo, Szklarska Poręba lub Karpacz.

W sezonie letnim Biedronka oferuje studentom pensję zaczynającą się od 28,10 zł za godzinę brutto (dla studenta do 26 r. ż. brutto jest równe netto z powodu zerowego PIT). Dodatkowo,w wybranych lokalizacjach Biedronka zapewnia nocleg lub wyżywienie na swój koszt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1fu6h6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fu6h6