Trwa ładowanie...
d32fk1w

TP liczy na kilkanaście tys. nowych klientów dzięki nowej usłudze internetu VDSL

23.05. Warszawa (PAP) - Telekomunikacja Polska liczy na pozyskanie kilkunastu tysięcy nowych klientów do końca 2011 roku dzięki nowej usłudze Neostrada Fiber, czyli...
Share
d32fk1w

23.05. Warszawa (PAP) - Telekomunikacja Polska liczy na pozyskanie kilkunastu tysięcy nowych klientów do końca 2011 roku dzięki nowej usłudze Neostrada Fiber, czyli szerokopasmowego internetu w technologii VDSL, która ma też być orężem TP w walce z telewizjami kablowymi - poinformował na konferencji prasowej prezes TP Maciej Witucki.

"VDSL (...) jest składową, dzięki której w tym roku możemy pozyskać kilka-kilkanaście tysięcy nowych klientów. Ważne jest też, że dokładamy nowy element do naszej oferty, a w ciągu kilku dni będziemy mieli oferty połączone z pakietami telewizji +n+" - powiedział Witucki.

"To ma służyć po pierwsze zmniejszeniu odejść klientów do telewizji kablowych, a po drugie pozyskiwaniu nowych klientów" - dodał.

d32fk1w

Na koniec I kw. 2011 roku z usług szerokopasmowego internetu Grupy TP korzystało 2,297 mln klientów, zaś sama TP SA (bez Orange) miała 1,988 mln klientów szerokopasmowych. Prezes podtrzymał, że do końca 2011 roku liczba klientów usług szerokopasmowych samej TP przekroczy dwa miliony.

TP SA zaoferuje od 1 czerwca usługę Neostrada Fiber, czyli internet w technologii VDSL w dwóch opcjach prędkości: do 40 Mb/s i do 80 Mb/s.

Oprócz Neostrady Fiber, TP zaoferuje też usługę Fun Pack, czyli internet w technologii VDSL, cyfrową telewizję, wideo na życzenie z 2000 filmów do wyboru i zestawem filmów za darmo, dekoder z nagrywarką. Klienci będą mogli wkrótce dokupić do podstawowego zestawu kanałów telewizyjnych pakiety telewizyjne platformy "n" z największą na rynku liczbą kanałów w jakości High Definition.

Początkowo usługi te będą dostępne w siedmiu miastach, zaś jesienią dostęp do nowych usług zyskają mieszkańcy w kolejnych miejscowościach. W pierwszym etapie będą dostępne dla mieszkańców Warszawy (Saska Kępa i Służewiec), Wrocławia, Rzeszowa, Leszna, Obornik Śląskich, podwarszawskiego Brwinowa i Zielonek koło Krakowa.

Witucki powiedział też, że usługi te obejmą początkowo zasięgiem 0,5 mln gospodarstw domowych, a do końca 2011 roku w zasięgu tych usług znajdzie się około miliona gospodarstw domowych.(PAP)

bas/ jtt/

d32fk1w

Podziel się opinią

Share
d32fk1w
d32fk1w