Trwa ładowanie...
d2x1ydp

Trans Polonia zadebiutuje na GPW 25 listopada

22.11. Warszawa (PAP) - Trans Polonia, specjalistyczna firma zajmująca się transportem mas bitumicznych i ciekłych chemikaliów, zadebiutuje na rynku głównym Giełdy Papierów...

d2x1ydp
d2x1ydp

22.11. Warszawa (PAP) - Trans Polonia, specjalistyczna firma zajmująca się transportem mas bitumicznych i ciekłych chemikaliów, zadebiutuje na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych 25 listopada - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Notowana na rynku NewConnect Trans Polonia na przełomie października i listopada przeprowadziła pierwszą publiczną ofertę akcji, z której pozyskała 4,18 mln zł. Inwestorzy złożyli zapisy na wszystkie oferowane 522.636 akcji serii D po 8 zł za sztukę.

Oferta skierowana była głównie do inwestorów instytucjonalnych, którzy objęli 444.236 akcji, tj. 85 proc. całej emisji. Pozostałe 78.400 akcji nabyli inwestorzy indywidualni, których zapisy zostały zredukowane o 24,2 proc.

Funkcję Oferującego podczas emisji pełnił Dom Maklerski BOŚ SA.

d2x1ydp

"Od czwartku dołączymy do elitarnego grona spółek notowanych na rynku głównym GPW. To ważny moment zarówno dla nas, naszych inwestorów, jak i partnerów biznesowych. Przy czym mamy nadzieje, że większa transparentność i pełniejsza polityka informacyjna przyczyni się do umocnienia tych relacji zarówno na polu komunikacji, jak i wzajemnej współpracy" - powiedział cytowany w komunikacie Dariusz Cegielski, prezes Trans Polonia.

Od stycznia do października 2010 r. przychody Trans Polonia wyniosły ok. 18,9 mln zł netto, czyli o 72 proc. więcej niż 10,99 mln zł w analogicznym okresie w 2009 roku.

Prognoza przychodów na cały 2010 rok zakłada osiągnięcie 21,16 mln zł.(PAP)

bas/ jtt/

d2x1ydp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x1ydp