Trwa ładowanie...
d1brwwk

Trigon DM rekomenduje "akumuluj" Zelmera, cena docelowa 31,8 zł

17.08. Warszawa (PAP) - Analitycy Trigon DM, w raporcie z 14 sierpnia, rozpoczęli wydawanie rekomedacji dla spółki Zelmer od zalecenia "akumuluj", wyznaczając cenę docelową jednej...

Share
d1brwwk

17.08. Warszawa (PAP) - Analitycy Trigon DM, w raporcie z 14 sierpnia, rozpoczęli wydawanie rekomedacji dla spółki Zelmer od zalecenia "akumuluj", wyznaczając cenę docelową jednej akcji spółki na 31,8 zł.

Raport został przygotowany przy kursie 27,9 zł.

Analitycy Trigon DM spodziewają się, że w II kwartale sprzedaż grupy sięgnie ok. 137 mln zł, czyli będzie o 9,5 proc. większa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

d1brwwk

"Jednocześnie spodziewamy się zwiększenia rdr marży brutto na sprzedaży. Sądzimy, że do jej poprawy przyczyniły się: wyższa efektywność produkcji w nowym zakładzie oraz wzrost udziału wyżej rentownej sprzedaży zagranicznej. Czynniki te będą pozytywnie wpływały na marżę grupy również w kolejnych okresach" - skomentowali.

Ich zdaniem, w II kwartale grupa zrealizowała zysk EBITDA w wysokości ok. 7,8 mln zł, a w całym półroczu około 22,4 mln PLN (przed rokiem 21,2 mln zł). Zgodnie z ich prognozami osiągnięty w II kwartale wynik netto był bliski zera, a w całym I półroczu wyniósł ok. 7 mln zł.

"Wysoka sezonowość sprawi, że o wyniku za cały 2012 rok zdecyduje rozpoczynający się właśnie sezon sprzedaży. Spółka podtrzymuje swoje założenia ze strategii mówiące o 10-proc. wzroście przychodów rdr i marży EBITDA na poziomie 10 proc. Zgodnie z naszymi prognozami w całym roku grupa powinna zrealizować EBITDA na poziomie około 73 mln zł. Zysk netto szacujemy na około 35 mln zł" - podali analitycy Trigon DM w raporcie. (PAP)

jow/ osz/

d1brwwk

Podziel się opinią

Share
d1brwwk
d1brwwk