Trwa ładowanie...
d2igtgy

Trigon DM rekomenduje "kupuj" LC Corp, cena docelowa 2,22 zł

19.07. Warszawa (PAP) - Analitycy Trigon DM, w raporcie z 17 lipca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla LC Corp od zalecenie "kupuj". Cenę docelową wyznaczyli na 2,22...

d2igtgy

19.07. Warszawa (PAP) - Analitycy Trigon DM, w raporcie z 17 lipca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla LC Corp od zalecenie "kupuj". Cenę docelową wyznaczyli na 2,22 zł.

Raport przygotowano przy kursie 1,65 zł.

Analitycy Trigon DM przypomnieli, że spółka dysponuje rozproszonym geograficznie bankiem ziemi na ok. 6.000 lokali.

"Oceniamy, że obecny landbank pozwala wybudować ok. 320 tys. m kw. PUM, których wartość szacujemy na 1,6 mld zł, a potencjalny zysk na 300 mln zł" - dodali.

d2igtgy

Analitycy zwrócili uwagę, że spółka dysponuje wysokim poziomem wolnych środków umożliwiający płynne finansowanie działalności deweloperskiej, a także posiada bezpieczną strukturę zadłużenia.

Wśród ryzyk wskazali m.in. na kolejne odpisy na zapasy.

"W efekcie możliwe jest wykazanie ujemnego wyniku z bieżącej działalności i obniżenie wartość kapitałów własnych. Ryzyko to naszym zdaniem sprowadza się do trzech projektów o łącznej wartości bilansowej 194 mln zł. W naszej ocenie maksymalne straty to 50 proc. ich obecnej wyceny, tj. ok. 100 mln zł" - podano w raporcie.

Analitycy Trigon DM zwrócili również uwagę na niską efektywność sprzedaży mieszkań generującą relatywnie duże zapotrzebowanie na kapitał obrotowy i wydłużającą cykl zwrotu zainwestowanego kapitału.

"Skutkiem wolniejszego tempa sprzedaży przy rozbudowywanej ofercie jest prognozowany przez nas ujemny cash flow z mieszkań do III kwartału 2014 r. (łącznie ok. 90 mln zł w latach 2013-14)" - poinformowali.

Trigon DM prognozuje, że w tym roku LC Corp wypracuje 76,4 mln zł zysku netto i 123,4 mln zł zysku EBIT przy 229,9 mln zł przychodów.(PAP)

jow/ jtt/

d2igtgy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2igtgy