Trwa ładowanie...
d3iuaxi
pyrzowice

Trzymilionowy pasażer odprawiony w tym roku na lotnisku w Pyrzowicach

Trzymilionowa pasażerka przyleciała do Pyrzowic z Londynu-Luton na pokładzie Airbusa A320 linii lotniczej Wizz Air. Powitał ją zespół taneczny, otrzymała też kilka prezentów - m.in. dwa bilety na lot tam i z powrotem w dowolne miejsce.
Share
Trzymilionowy pasażer odprawiony w tym roku na lotnisku w Pyrzowicach
Źródło: WP.PL, Fot: Lukasz Kalinowski/East News
d3iuaxi

Na lotnisku w podkatowickich Pyrzowicach odprawiono w poniedziałek trzymilionowego w tym roku pasażera. Mijający rok będzie rekordowy w historii tego portu lotniczego - skorzysta z niego o około 360 tys. osób więcej niż w 2014 r.

Trzymilionowa pasażerka przyleciała do Pyrzowic z Londynu-Luton na pokładzie Airbusa A320 linii lotniczej Wizz Air. Powitał ją zespół taneczny, otrzymała też kilka prezentów - m.in. dwa bilety na lot tam i z powrotem w dowolne miejsce obsługiwane przez linię Wizz Air z Katowice Airport i voucher prezentowy o wartości 5 tys. zł od Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego (GTL).

Prezes GTL Artur Tomasik ocenił, że obsłużenie trzymilionowego pasażera to ważny etap w rozwoju lotniska. Jego zdaniem rosnąca liczba podróżnych to efekt konsekwentnej współpracy z liniami lotniczymi i touroperatorami. Podkreślił, że partnerzy doceniają sukcesywnie poprawiającą się w ostatnich latach infrastrukturę portu.

d3iuaxi

Tomasik przypomniał, że w Pyrzowicach działa nie tylko jedna z największych baz linii Wizz Air, ale także duże bazy największych przewoźników czarterowych na polskim rynku - Enter Air, Small Planet Airlines i Travel Service.

- Tak duża liczba bazujących linii lotniczych możliwa jest dzięki odpowiedniej ilości stanowisk postojowych, które powstały w ostatnich latach oraz rozwiniętym zapleczu do obsługi technicznej statków powietrznych. Ponadto oddanie do użytku w maju br. nowej drogi startowej otworzyło przed nami nowe możliwości w zakresie obsługi rejsów dalekodystansowych, czego potwierdzeniem jest zapowiedź uruchomienia w lipca 2016 roku bezpośrednich, czarterowych rejsów na Dominikanę - zaznaczył prezes.

W 2015 roku siatka połączeń Katowice Airport obejmowała łącznie ponad dziewięćdziesiąt tras. W ruchu regularnym można było podróżować z Pyrzowic na trzydziestu trzech trasach, do szesnastu państw, a w czarterowym na sześćdziesięciu kierunkach do czternastu krajów w Europie, Afryce lub Azji. Ważną pozycję na rynku przewozów regularnych zajmuje Wizz Air.

Przedstawiciel Wizz Air Gabor Vasarhelyi przypomniał, że jego linia od początku swojej działalności jest silnie związana z podkatowickim portem. - Właśnie stąd, w 2004 roku, odbył się nasz pierwszy lot i od tego czasu nieustannie rozszerzamy naszą siatkę połączeń z Katowice Airport - powiedział. Wizz Air bazuje w Pyrzowicach pięć samolotów i zatrudnia blisko 200 pracowników oferując 26 połączeń niskokosztowych do 13 krajów.

Rok 2015 będzie rekordowy w historii pyrzowickiego lotniska. Port obsłuży w ruchu całkowitym 3,05 mln pasażerów, to o ok. 360 tys. więcej niż w poprzednim roku. Przedstawiciele lotniska są przekonani, że wynik ten zostanie poprawiony w przyszłym roku m.in. dzięki temu, że siatka połączeń regularnych i czarterowych będzie najbogatsza w historii i obejmie około 100 tras.

d3iuaxi

Podziel się opinią

Share
d3iuaxi
d3iuaxi