Trwa ładowanie...
d1idrew
d1idrew
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

TVP: dobre wyniki finansowe w I kw. dzięki sprzedaży i oszczędnościom

Zysk Telewizji Polskiej w I kw. 2015 r. wyniósł 114,7 mln zł i był lepszy rok do roku o 9,1 mln zł. Złożyły się na to wyższe przychody ze sprzedaży, reklam, abonamentu, ale także oszczędności - poinformowało we wtorkowym komunikacie Centrum Informacji TVP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1idrew

"Spółka ma stabilną sytuację w zakresie płynności finansowej - wskaźniki płynności kształtują się na wzorcowych poziomach" - czytamy w komunikacie TVP.

Jak poinformowano, choć przychody z reklam i sponsoringu w I kw. 2015 r. były niższe od uzyskanych w analogicznym okresie 2014 r. o 3,9 mln zł, przewyższyły one zaplanowany zysk tego sektora o 2,9 mln zł. Spadek rok do roku Centrum Informacji TVP tłumaczy zyskownymi transmisjami Igrzysk Olimpijskich w Soczi na początku ub. roku.

Większe od zaplanowanych okazały się również przychody z abonamentu, które wyniosły 214,1 mln zł, i przewyższyły planowane wpływy o 4,2 mln zł. Zwrócono jednak uwagę, iż środki te są wciąż niewystarczające.

d1idrew

"Wielkość wpływów abonamentowych, mimo odwrócenia obserwowanego w poprzednich latach trendu spadkowego, jest wciąż dalece niewspółmierna do ponoszonych przez TVP nakładów na cele związane z powinnościami nadawcy publicznego" - poinformowała TVP w komunikacie.

Jak zaznaczyło Centrum Informacji TVP, bardzo ważnym składnikiem dobrego wyniku finansowego spółki były oszczędności i ostrożne gospodarowanie budżetem. Dzięki temu, jak podkreślono, również koszty operacyjne Telewizji Polskiej od stycznia do marca były mniejsze od planowanych i wyniosły 349,4 mln zł.

"TVP SA kontynuuje wielokierunkową restrukturyzację zarówno sfery kosztów, jak i w zakresie dywersyfikacji przychodów oraz optymalizacji zbędnego majątku" - poinformowano.

TVP przewiduje ponadto "utrzymanie pozytywnych trendów (...)", co ma przyczynić się do osiągnięcia dodatniego wyniku finansowego także na koniec 2015 r.

d1idrew

Podziel się opinią

Share
d1idrew
d1idrew