ycipk-4jzp5v

Tysiące podrobionych dokumentów. Fałszują wszystko, co się da

Rośnie liczba podrobionych dokumentów; rękę do procederu przykładają również urzędnicy - pisze "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tysiące podrobionych dokumentów. Fałszują wszystko, co się da
(PAP, Fot: PAP/Paweł Supernak)
ycipk-4jzp5v

Dziennik zwraca uwagę, że fałszerze podrabiają niemal wszystko: legitymacje, zaświadczenia, certyfikaty ukończenia kursów, a nawet książeczki honorowego krwiodawcy.

W ubiegłym roku doszło łącznie do ponad 47,5 tys. takich przestępstw, czyli o ponad 3,5 tys. więcej niż w roku poprzednim - wynika z danych Komendy Głównej Policji dla "Rzeczpospolitej".

- Podrabiane jest niemal wszystko, spotykamy się z całą gamą takich przypadków. Niektóre są zaskakujące - zdradza gazecie Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

ycipk-4jzp5v

Jak czytamy w artykule, przerabianie, retuszowanie, wpisywanie nieprawdziwych treści dotyczy praktycznie wszystkich dokumentów publicznych. Jest ich obecnie w obiegu ponad 150.

Z katalogu przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów najbardziej wzrosła liczba przypadków poświadczenia nieprawdy przez funkcjonariuszy publicznych - takich czynów było w ubiegłym roku 14,5 tys., to o ok. 1,5 tys. więcej niż w poprzednim. Więcej - o 1,3 tys. - było także przypadków fałszowania dokumentów - łącznie 28,6 tys. w całym ubiegłym roku - wylicza gazeta.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4jzp5v

ycipk-4jzp5v
ycipk-4jzp5v