Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy – ile kosztuje?

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, która staje się coraz powszechniejszym problemem. Według statystyk w 2018 roku w Polsce było prawie 3 miliony osób, które cierpiały na zaburzenia wydzielania insuliny. Choroba może dotknąć także Ciebie, w najmniej spodziewanym momencie, dlatego warto odpowiednio wcześnie zadbać o ubezpieczenie. Dowiedz się, ile to kosztuje.

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy – ile kosztuje?Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy – ile kosztuje?Źródło: Pexels
d2p7etm
d2p7etm

Na zachorowanie na cukrzycę najbardziej narażone są osoby starsze, z otyłością oraz ciężarne. Nie bez znaczenia są także niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, jak i predyspozycje genetyczne. Cukrzyca niesie ze sobą wiele poważnych konsekwencji. Nic dziwnego, że coraz więcej osób szuka sposobów na to, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i rodzinie na wypadek zachorowania.

Polisa na wypadek cukrzycy – co obejmuje?

Ubezpieczenie na wypadek zdiagnozowania cukrzycy to propozycja skierowana do osób, które boją się zachorowania i chcą chronić swoich bliskich przed wydatkami związanymi z leczeniem. W ramach polisy na wypadek cukrzycy, chory może liczyć na:

d2p7etm

●       konsultacje z diabetologiem i dietetykiem,

●       zwrot kosztów zakupu leków do 2 lat od diagnozy,

●       darmowy zestaw do badania poziomu glukozy,

●       dostęp do nowoczesnego portalu dietetycznego.

"Ubezpieczenie, np. w TU Nationale Nederlanden, jest dostępne dla osób od 18. do 61. roku życia i może zostać zawarte na 5 lat. Po zakończeniu umowy można wydłużyć ją o kolejny okres, pod warunkiem, że w czasie jej trwania nie doszło do wypłaty odszkodowania. Jednocześnie warto pamiętać, że nie w każdej sytuacji można otrzymać rekompensatę. Towarzystwa ubezpieczeniowe zastrzegają sobie prawo do odmowy wypłaty świadczenia, jeśli cukrzycy towarzyszy np. zapalenie trzustki" tłumaczy ekspert z serwisu rankingubezpieczennazycie.pl.

d2p7etm

Ubezpieczenie na wypadek zdiagnozowania cukrzycy – ile wynosi składka?

Cena to jedno z najważniejszych kryteriów, które decydują o wyborze polisy. Jednak ostateczna składka ubezpieczenia na wypadek cukrzycy zależy od wielu indywidualnych czynników, takich jak wiek i stan zdrowia klienta, historia chorób w jego rodzinie, a także wybrana kwota sumy ubezpieczenia oraz zakres ochrony. Każde towarzystwo inaczej ocenia ryzyko objęcia ochroną daną osobę, przez co cena polisy może różnić się w zależności od wybranej firmy.

Aby nie przepłacać za dodatkową ochronę, warto skorzystać z funkcjonalnych narzędzi, takich jak internetowa porównywarka, gdzie dostępne są najlepsze ubezpieczenia na życie na rynku. Wystarczy tylko, że:

●       uzupełnisz formularz, który znajduje się na stronie. Pamiętaj, aby podać wyłącznie prawdziwe informacje, dzięki czemu system dostosuje oferty do Twoich realnych potrzeb,

●       zapoznasz się z ogólnymi warunkami ubezpieczeń oraz ich cenami. Koniecznie zwróć uwagę na zakres ochrony, w tym program assistance, jak i listę wyłączeń od odpowiedzialności oraz okres karencji,

d2p7etm

●       wybierzesz najkorzystniejsze oferty i skontaktujesz się z doradcami, którzy dostosują warunki, w tym wysokość sumy gwarantowanej, jak i zakres ochrony, do Twoich potrzeb.

Kiedy otrzymasz gotowe propozycje, Twoim ostatnim zadaniem będzie podpisanie umowy i uiszczenie składki za polisę.

Znajdź ubezpieczenie, które zapewni Ci pomoc w najtrudniejszych chwilach w życiu. Dzięki temu będziesz mógł spać spokojnie, bez martwienia się o przyszłość najbliższych.

Artykuł sponsorowany
d2p7etm
d2p7etm