Trwa ładowanie...

Ubezpiecznie assistance. Już 2,6 mln Polaków korzysta z usług pomocowych

W ciągu ostatnich czterech lat liczba klientów, którzy korzystają z assistance, wzrosła ponad dwukrotnie i przekracza dziś 2,6 mln. Polacy przestają postrzegać usługi pomocowe wyłącznie jako wsparcie przy kłopotach z autem. Assistance samochodowe wciąż jest najbardziej powszechne, ale szybko rośnie popularność segmentu medycznego i turystycznego. Coraz częściej z takich pakietów, powszechnych dotąd w dużych miastach, korzystają mieszkańcy mniejszych miejscowości.

Ubezpiecznie assistance. Już 2,6 mln Polaków korzysta z usług pomocowychŹródło: Fotolia, fot: ESCALA
d2jv3c7
d2jv3c7

W ciągu ostatnich czterech lat liczba klientów, którzy korzystają z assistance, wzrosła ponad dwukrotnie i przekracza dziś 2,6 mln. Polacy przestają postrzegać usługi pomocowe wyłącznie jako wsparcie przy kłopotach z autem.

Assistance samochodowe wciąż jest najbardziej powszechne, ale szybko rośnie popularność segmentu medycznego i turystycznego. Coraz częściej z takich pakietów, powszechnych dotąd w dużych miastach, korzystają mieszkańcy mniejszych miejscowości.

– W ubiegłym roku z usług assistance skorzystała rekordowa liczba Polaków. W ciągu ostatnich czterech lat nastąpił ponad dwukrotny wzrost liczby klientów – mówi Tomasz Frączek, prezes zarządu Mondial Assistance.

Z usług assistance w 2016 roku skorzystało ponad 2,6 mln Polaków. Dla porównania jeszcze w 2013 roku pakiet pomocowy miało 1,1 mln klientów. Badanie Ipsos – przeprowadzone w styczniu na zlecenie Mondial Assistance – pokazało, że rośnie nie tylko wykorzystanie, lecz także świadomość dotycząca tego rodzaju usług.

Najpopularniejszą usługą wśród Polaków jest assistance samochodowe (84 proc.). Na drugim miejscu znalazło się wsparcie medyczne, zapewniające na przykład domowe wizyty lekarskie (80 proc.). Kolejny pod względem popularności jest assistance turystyczne (66 proc.) oraz domowe (60 proc., spadek o 9 pkt proc.).

d2jv3c7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jv3c7