UKE dostał od TP "Kartę Równoważności wersja 2.0"

7.9.Warszawa (PAP) - Urząd Komunikacji Elektronicznej otrzymał od Telekomunikacji Polskiej nową wersję "Karty Równoważności", która ma uwzględniać uwagi operatorów...

7.9.Warszawa (PAP) - Urząd Komunikacji Elektronicznej otrzymał od Telekomunikacji Polskiej nową wersję "Karty Równoważności", która ma uwzględniać uwagi operatorów alternatywnych - podał UKE w komunikacie.

"Dokument ten powstał w celu uwzględnienia uwag, jakie uczestnicy rynku telekomunikacyjnego zgłosili podczas przeprowadzonych przez Prezesa UKE konsultacji pierwszej wersji +Karty+, a także zawiera uzgodnienia powstałe w efekcie organizowanych przez TP spotkań grup roboczych, na których operatorzy alternatywni i TP uzgadniali kwestie sporne" - napisano.

Według Telekomunikacji Polskiej dokument rozwiązuje kwestie dyskryminacji pozacenowej i niezapewnienia równoważnego dostępu do sieci TP operatorom korzystającym z ofert hurtowych spółki.

Załącznik "R", przedstawiający metodologię "chińskich murów", który został przez TP utajniony, ma zostać rozesłany do operatorów alternatywnych oraz izb telekomunikacyjnych.

W grudniu 2008 roku prezes UKE wszczęła postępowania w sprawie podziału TP na część hurtową i detaliczną, zarzucając telekomowi m.in. dyskryminację operatorów alternatywnych i przepływ informacji pomiędzy spółkami Grupy TP.

W marcu tego roku Telekomunikacja Polska przedstawiła pakiet propozycji tzw. "Kartę Równoważności", która miała przynieść efekty podobne do podziału. Potem odbyły się spotkania robocze z przedstawicielami UKE i operatorów alternatywnych, podczas których dyskutowano nad założeniami tego dokumentu.

Prezes UKE, 11 sierpnia, po spotkaniu TP z operatorami zawiesiła prace nad podziałem telekomu na część hurtową i detaliczną.

Zarysy porozumienia, które UKE i operatorzy ustalili 11 sierpnia zakładają m.in równe traktowanie części detalicznej TP i pozostałych operatorów poprzez tworzenie "chińskich murów" w przepływie informacji pomiędzy detalem i hurtem TP.(PAP)

epo/ ana/

Źródło artykułu:PAP
giełdaspółkatelekomunikacja

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)