Trwa ładowanie...
d7ucmbz

UKE: Orange kupił dwa bloki 800 MHz; P4, T-Mobile i Netnet po jednym

W wyniku aukcji LTE Orange kupił dwa bloki częstotliwości 800 MHz, a P4, T-Mobile i Netnet po jednym. Spośród bloków częstotliwości 2,6 GHz, po cztery kupiły Polkomtel i P4, a Orange i T-Mobile po trzy - poinformowała w poniedziałek prezes UKE Magdalena Gaj.

Share
d7ucmbz

"To bardzo efektywny podział częstotliwości. Uważam, że aukcja zakończyła się bardzo dobrym wynikiem rynkowym, o to przecież chodziło" - powiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej Gaj.

Szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej podkreśliła też, że nie zna jeszcze terminarza przydziału częstotliwości, ponieważ zależy to od zachowania operatorów w postępowaniach administracyjnych.

"Chcielibyśmy, aby zostały wydane jak najszybciej, ale jest to raczej kwestia miesięcy, a nie tygodni. Może to być jeszcze w tym roku, ale również w przyszłym. Na pewno po wyborach" - dodała.

Zaznaczyła też, że już w poniedziałek odbędzie się pierwsze spotkanie z operatorami telekomunikacyjnymi biorącymi udział w aukcji LTE. Ma to być początek procesu przydziału konkretnych częstotliwości dla podmiotów wyłonionych w jej wyniku. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

d7ucmbz

Podziel się opinią

Share
d7ucmbz
d7ucmbz