Trwa ładowanie...
pasażer

ULC: pasażerowie skarżą się na odwołane loty i opóźnienia

Ponad 4 tys. skarg i pisemnych zapytań od pasażerów linii lotniczych wpłynęło w 2012 r. do Urzędu Lotnictwa Cywilnego - poinformował w poniedziałek ULC. To o 1826 więcej spraw niż w 2011 r. Pasażerowie najczęściej skarżą się na opóźnienia i odwołane loty.

Share
ULC: pasażerowie skarżą się na odwołane loty i opóźnienia
Źródło: AFP, fot: Aris Messinis
d2zboo7

Pasażerowie składają skargi do Komisji Ochrony Prawa Pasażerów, która działa w ULC.

Z danych Urzędu wynika, że m.in. 1537 skarg dotyczyło odwołania lotów, 1617 - ich opóźnień, a 92 - odmowy przyjęcia na pokład samolotu.

Jak podał Urząd, w odniesieniu do liczby skarg, które wpłynęły do KOPP w 2011 r. (2195 skarg) odnotowała ok. 83-proc. przyrost w stosunku do roku 2012.

d2zboo7

Według ULC rosnąca liczba spraw rozpatrywanych w KOPP, to efekt m.in. większej wiedzy pasażerów na temat ich praw.

ULC wskazał, że znaczny przyrost liczby skarg w ub.r. spowodowany był także upadkiem spółek lotniczych OLT Express Regional oraz OLT Express Poland, które na przełomie lipca i sierpnia zeszłego roku odwołały wszystkie swoje loty i zawiesiły działalność lotniczą.

Urząd poinformował, że prezes może nałożyć na przewoźników kary pieniężne za naruszenie praw pasażerów, np. za brak opieki, niewypłacanie odszkodowań, brak informacji o przysługujących prawach. Wysokość kar to od 200 zł do 4 tys. 800 zł.

d2zboo7

Podziel się opinią

Share
d2zboo7
d2zboo7