Trwa ładowanie...
dw8cacd

Unibep chce rozpocząć budowę mieszkań modułowych w Szwecji w tym roku

Sopot, 15.06.2016 (ISBnews) - Unibep planuje wejście w tym roku na rynek szwedzki z ofertą budowy domów w technologii modułowej, poinformował ISBnews przewodniczący rady nadzorczej spółki Jan Mikołuszko.

Share
dw8cacd

"Doświadczenia norweskie przekładamy na szwedzkie. Jestem przekonany, że firma wejdzie w tym roku na rynek szwedzki. Są zaawansowane przygotowania do tego ruchu" - powiedział Mikołuszko w rozmowie z ISBnews w kuluarach Europejskiego Kongresu Finansowego.

"Ta idea norwesko-szwedzka jest związana z eksportem produktu i usług: razem z naszym produktem, którym są domy modułowe, idą usługi. To gigantycznie ogranicza ryzyko, a jednocześnie daje cenne przewagi konkurencyjne" - wyjaśnił szef RN.

Mikołuszko poinformował także, że Unibep kończy już przedefiniowywanie swojej obecności na rynku niemieckim. "Mamy inny pomysł na obecność w tym kraju. Z kolei z Rosji wycofujemy się - nie ma tam przestrzeni dla zagranicznych generalnych wykonawców" - powiedział także.

"Nasz cel w perspektywie 4-5 lat to zbliżać się do 50% udziału eksportu w przychodach [wobec ok. 25% obecnie]. Mamy taką ideę, żeby stać się firmą międzynarodową" - podsumował szef RN spółki.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,24 mld zł w 2015 r.

Tomasz Oljasz

(ISBnews)

dw8cacd

Podziel się opinią

Share
dw8cacd
dw8cacd