Trwa ładowanie...
d45dv5u

UNKF: Konieczna jest współpraca banków w kwestii bezpieczeństwa IT

Warszawa, 22.10.2015 (ISBnews) - Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) uważa za konieczną aktywną współpracę międzybankową w zakresie bezpieczeństwa informatycznego, podał Urząd. 

Share
d45dv5u

"W ocenie UKNF, konieczna jest w szczególności aktywna współpraca międzybankowa w ograniczaniu ryzyka systemowego oraz efektywne działania banków w zakresie dalszego zwiększania bezpieczeństwa infrastruktury klientów banków w ślad za rozwojem nowych technologii wykorzystywanych w oferowaniu usług finansowych" - czytamy w komunikacie po spotkaniu UKNF z prezesami i członkami zarządów banków odpowiedzialnymi za zarządzanie obszarem IT.

Zdaniem Urzędu, potrzebne są również szersze działania edukacyjne kierowane do klientów korzystających z bankowości elektronicznej

Spotkanie poświęcone było analizie trendów w rozwoju rynku usług bankowości internetowej i mobilnej oraz oczekiwaniom nadzorczym w zakresie bezpieczeństwa IT. Omówiono na nim m.in. wyniki ankiet UKNF skierowanych do banków na temat incydentów bezpieczeństwa i odporności na włamania, czynniki ryzyka związane z outsourcowaniem krytycznych usług IT, wnioski z analizy wdrożenia Rekomendacji D i ustalenia inspekcyjne dotyczące bezpieczeństwa IT w bankach.

(ISBnews)

d45dv5u

Podziel się opinią

Share
d45dv5u
d45dv5u