Trwa ładowanie...
dnwz0ia
29-11-2016 10:55

UOKiK: cztery zgody na koncentracje

UOKiK wydał cztery decyzje dotyczące zgody na koncentracje, transakcje dotyczą przedsiębiorstw zajmujących się inwestycjami, techniką grzewczą, produkcją opakowań i przypraw, oraz sprzedażą medykamentów - poinformował we wtorek Urząd.

dnwz0ia
dnwz0ia

Jak podano w komunikacie UOKiK, pierwsza z koncentracji to utworzenie przez Echo Investment oraz Echo Polska Properties wspólnego przedsięwzięcia, którego celem będzie budowa i zarządzanie galerią handlową w Warszawie.

"Urząd zgodził się również na przejęcie przez Marpol kontroli nad GTX Hanex Plastic. Spółki prowadzą działalność w zakresie produkcji i sprzedaży opakowań sztucznych" - czytamy w komunikacie.

Dodano, że "zielone światło otrzymała również Kewpie Poland, która będzie mogła przejąć część mienia Mosso Kwaśniewscy". UOKiK poinformował, że przejmująca spółka, utworzona na potrzeby transakcji, należy do japońskiej grupy kapitałowej Kewpie. "Uczestnicy koncentracji zajmują się m.in. produkcją przypraw mokrych (np. majonezów i musztard)" - podano.

Czwarta decyzja Urzędu dotyczy przejęcia przez Medicare kontroli nad spółką Galenica Nova. "Działalność obu spółek koncentruje się głównie na hurtowej sprzedaży wyrobów farmaceutycznych i medycznych do aptek oraz szpitali" - poinformował Urząd.

dnwz0ia

Jak przypomina UOKiK, zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli uczestniczą w niej przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Urząd podkreśla, że decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli transakcja nie zostanie dokonana w terminie dwóch lat od ich wydania.

dnwz0ia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnwz0ia