Trwa ładowanie...
d3q2knz
d3q2knz

UOKiK: kolejne koncentracje - trzy zgody (komunikat)

...
Share
d3q2knz

31.05. Warszawa - Rzecznik prasowy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów informuje:

Neonet może przejąć Avans Południe, a Eurocash spółkę LuxCo2 - uznała Prezes UOKiK. Zielone światło otrzymali również przedsiębiorcy działający na rynku produkcji urządzeń górniczych.

Neonet i Avans Południe prowadzą m.in. hurtową i detaliczną sprzedaż sprzętu AGD i RTV. W wyniku planowanej transakcji Neonet przejmie kontrolę nad Avans Południe - sprawowaną dotychczas przez spółkę Berthino Invest-Enterprise Limited. 10 maja 2010 roku Neonet uzyskał zgodę Prezes UOKiK na przejęcie Avans Północ - od spółki APN Holdings Capital Limited.

d3q2knz

Prezes UOKiK wyraziła również zgodę na przejęcie przez Eurocash spółki LuxCo2. Eurocash zajmuje się hurtową sprzedażą produktów codziennego użytku, m.in. poprzez placówki typu Cash&Carry. LuxCo2 jest częścią grupy kapitałowej Central European Distribution Corporation (CEDC) i została utworzona na potrzeby tej koncentracji. Po przejęciu LuxCo2, Eurocash będzie jednocześnie sprawował kontrolę nad kilkunastoma spółkami zajmującymi się sprzedażą alkoholu i innych napojów - zależnymi obecnie od CEDC.

Ponadto Kopex może przejąć spółkę Ryfama. Przedsiębiorcy zajmują się produkcją maszyn górniczych. Po przeprowadzeniu transakcji Kopex ma wejść w posiadanie akcji stanowiących 89,87 proc. udziału w kapitale zakładowym Ryfamy.

Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych Prezes Urzędu uznała, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

d3q2knz

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ rda/

d3q2knz

Podziel się opinią

Share
d3q2knz
d3q2knz