Trwa ładowanie...
d31i2x1

UOKiK kontroluje wózki dziecięce. Co piąty z wadą konstrukcyjną

Co trzeci wózek dziecięcy dostępny w sprzedaży wzbudził wątpliwości kontrolerów. Co piąty miał wady, które zagrażały bezpieczeństwu dziecka. Takie są wyniki kontroli UOKiK.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Więcej niż co trzecia partia skontrolowanych wózków nie spełniała norm.
Więcej niż co trzecia partia skontrolowanych wózków nie spełniała norm. (Flickr)
d31i2x1

Kontrolerzy Inspekcji Handlowej sprawdzali, czy wózki dziecięce spełniają ogólne warunki bezpieczeństwa. Wyniki kontroli dają do myślenia, bowiem wiele ze skontrolowanych produktów wzbudziło wątpliwości UOKiK.

Zobacz: Zasiłek opiekuńczy. Rząd przedłuża świadczenie dla rodziców opiekujących się dziećmi

Na 164 partie, ze względu na różne nieprawidłowości, inspektorzy zakwestionowano 59 z nich, to niemal 36 proc. wszystkich zbadanych. Oznacza to, że więcej niż co trzeci wózek nie spełniał norm.

d31i2x1

Mało tego w przypadku ponad 22 proc. zakwestionowanych partii produktów stwierdzono wady konstrukcyjne mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowników. Dla przykładu w 2018 r. odsetek wadliwych konstrukcyjnie partii wyniósł był mniejszy i wyniósł 21,74 proc.

Wnioski mogą szokować, gdyż jak wynika z raportu, w więcej niż co piątym wózku dziecięcym są wady, które zagrażają bezpieczeństwu.

Czytaj: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Komu przysługuje?

Jak podaje UOKiK, najwięcej zakwestionowanych partii wózków dziecięcych pochodziło z importu, ale w drugiej kolejności produkty rodzime i dopiero w trzeciej pochodzące z innych krajów UE.

Większa część zakwestionowanych wózków miała błędy z oznaczaniu, te na poleceni Inspekcji muszą zostać skorygowane lub uzupełnione. Natomiast wszystkie wadliwe konstrukcyjnie partie zostały przez kontrolowanych wstrzymane od sprzedaży - zapewnia UOKiK.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31i2x1

Podziel się opinią

Share
d31i2x1
d31i2x1